Menu Zamknij

Jak zamówić pompę ciepła?

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw postanawiasz zlecić montaż pompy ciepła? To bardzo dobra decyzja. Podpowiadamy jak zamówić pompę ciepła, kto może w tym pomóc i na co warto zwrócić uwagę, aby zakup był udany.

Kto pomoże w doborze pompy ciepła?

Z racji tego, że istnieje wiele rodzajów pomp ciepła, a każdy z nich to wachlarz wielu różnych modeli do wyboru, warto skonsultować się z ekspertem, który pomoże dobrać konkretny model do naszych oczekiwań wobec pompy ciepła. W tym celu najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą montującą te urządzenia. Zanim tego dokonamy, musimy wiedzieć czy i w jakim stopniu izolacja cieplna domu zapobiega ucieczce ciepła. Przydatny w tym celu może być audyt energetyczny, który na specjalnej mapie termowizyjnej pokaże ewentualne mostki termiczne - mapę skonsultować można z architektem, który powinien wówczas wskazać sposoby na uszczelnienie izolacji. Informacje na temat zapotrzebowania energetycznego domu pomogą ekspertowi z firmy montującej w doborze odpowiedniego modelu pompy ciepła. Weźmie on też pod uwagę, przygotowując projekt wykonawczy, takie parametry jak np. kubatura domu, ilość mieszkańców oraz położenie budynku. Wszystko to może mieć znaczenie, a doświadczenie instalatora niejednokrotnie weryfikuje wyobrażenia właściciela budynku co do rzeczywistych możliwości danego modelu pompy ciepła.

Ważne!

W wyborze konkretnej firmy montującej pomóc może sprawdzenie, czy działa ona jako autoryzowany partner danego producenta lub dystrybutora pomp ciepła. Dobre firmy współpracują ze sprawdzonymi instalatorami, co stanowi podstawę do obdarzenia takich fachowców zaufaniem. Rzadko kiedy dystrybutor pomp ciepła o dobrej renomie ryzykowałby jej utratę poprzez nietrafioną współpracę.

Na co zwracać uwagę wybierając producenta pompy ciepła?

W pierwszej kolejności kierować musimy się jakością. Ta zwykle idzie w parze z wysoką ceną urządzenia, jednak za jakość zdecydowanie warto zapłacić, tym bardziej, że istnieją możliwości uzyskania dofinansowania czy ulgi na zakup i montaż pompy ciepła. Dlaczego najwyższa jakość jest tak ważna? Ma ona bezpośrednie przełożenie na efektywność pracy całej instalacji - pompa ciepła z najwyższej półki potrafi działać absolutnie bezawaryjnie nie przez rok, dwa czy pięć lat, ale nawet lat dwadzieścia. Przykładem jest firma, z którą sami współpracujemy. Marka Thermia to producent pomp ciepła działający na rynku już niecałe 100 lat, a jego motto brzmi: „Wprowadzane na rynek produkty muszą nie tylko należeć do światowej czołówki – one muszą wyprzedzać swoje czasy”. Mówi ono wiele na temat tego, jak wysokogatunkowe produkty mogą wprowadzać nową, nieznaną jakość do systemu ogrzewania budynków. Inni producenci, których możemy polecić to włoska marka Aermec, lider urządzeń klimatyzacyjnych opartych o wodę lodową, który w swojej ofercie posiada powietrzne pompy ciepła typu split (seria BHP).

Ważne!

Warto wybrać producenta, który stawia na wiedzę i doświadczenie. Zakład produkcyjny Thermii w Szwecji obejmuje centrum badawczo-rozwojowe, gdzie w komorze klimatycznej dokonuje się symulacji dowolnych warunków klimatycznych dla potrzeb przeprowadzania testów, co nieustannie wpływa na ulepszanie urządzeń.

Gdzie można zamówić pompę ciepła?

Zakładając, że wiemy już jaki rodzaj pompy ciepła będzie najbardziej optymalny do ogrzewania naszego budynku i mamy wybranego konkretnego producenta urządzeń, pozostaje już tylko zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Najprostszym sposobem będzie kontakt osobisty lub telefoniczny z wybraną firmą, a następnie potwierdzenie ustaleń na piśmie (drogą mailową). Finalnie podpisuje się umowę na sprzedaż, dostawę i montaż pompy ciepła. Umowa potwierdzać będzie, że sprzedawca posiada środki i warunki techniczne potrzebne do sprzedaży i montażu instalacji, umowa zapewniać też powinna o deklaracji zgodności, karcie gwarancyjnej czy certyfikatach jakości.

Aby zamówić pompę ciepła:

  1. Wejdź w zakładkę https://nowatermia.pl/znajdz-instalatora/
  2. Wybierz interesujący Cię region w kraju. Po prawej stronie znajduje się przycisk Kliknij tutaj i wyszukaj - możesz wyszukać autoryzowanego Partnera Aermec, Thermia lub Serwisu Nowatermia.
  3. Po zaznaczeniu odpowiedniego obszaru poszukiwań wyświetlą się wszyscy dostępni instalatorzy.

W razie pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami pod numerem telefonu: 882 054 012. Kontaktować można się również drogą e-mailową, pod adresem: bok@nowatermia.pl lub wypełniając formularz kontaktowy: https://nowatermia.pl/kontakt/.

Nasza siedziba główna znajduje się we Włocławku przy ul. Duninowskiej 4.