Menu Zamknij

Ekologiczna misja CTC

Misja CTC

W ciągu 100 lat istnienia firmy CTC narodziła się niezliczona liczba pomysłów i wynalazków, które zrewolucjonizowały rynek urządzeń grzewczych. Poniżej lista 7 najważniejszych rozwiązań, które stworzyli najwybitniejsi specjaliści ze Szwecji:

  1. Innowacyjny zasobnik c.w.u. z 1926r, który zrewolucjonizował szwedzkie domy i zapewniał ciągły dostęp do świeżej, podgrzanej wody.
  2. Kocioł dwu-funkcyjny, na dwa niezależne źródła opałowe - w latach sześćdziesiątych XX wieku opracowano tak zwane kotły podwójne z oddzielnymi paleniskami dla każdego rodzaju paliwa.
  3. Kanały firmy Ljungberg wymyślone przez pracownika CTC w postaci profili z blachy. Wymagały one minimalnego spawania, ale także umożliwiały łatwe dostosowanie powierzchni dopalania kotłów do różnych mocy i potrzeb. Kanały te stały się standardem w większości produktów, ponieważ sprawiły, że kotły były bardziej ekonomiczne i kompaktowe.
  4. Pierwszy kocioł z oznakowaniem ekologicznym - model CTC 1100. Został zaprezentowany na targach VVS w Sztokholmie w 1992 roku. Produkt ten jako pierwszy w Szwecji otrzymał certyfikat środowiskowy.
  5. Pierwsze pompy ciepła - już w 1981 roku uruchomiono pierwszą powietrzną pompę ciepła, a w 1985 roku CTC jako pierwsi w Szwecji wprowadzili na rynek pompę ciepła powietrze/woda CTC Rebell.
  6. Chłodnica międzystopniowa - w 2000 roku szwedzka marka przestawiła produkcję z kotłów i ogrzewania kopalnego na pompy ciepła. CTC bardzo zależało na zwiększeniu wydajności pomp ciepła, a Hans Ljung z firmy Mekaterm wpadł na pomysł zintegrowania chłodzenia z już istniejącym wymiennikiem parownika. Złożył wniosek patentowy, który został przyznany w 2004 roku. Testy wykazały wyraźną poprawę wydajności i technologia została wdrożona we wszystkich geotermalnych pompach ciepła CTC. System został uruchomiony pod nazwą Intercooler.
  7. CTC EnergyFlex - EnergyFlex ułatwia klientowi ekonomiczne podłączenie większości elementów związanych z ogrzewaniem do jednego i tego samego systemu. EnergyFlex jest teraz standardem we wszystkich pompach ciepła CTC i modułach wewnętrznych.

Od ponad wieku marka CTC kontynuuje swoją misję dostarczania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Jako Nowatermia, dystrybutor szwedzkich pomp ciepła w Polsce, jesteśmy dumni z tego, iż możemy współpracować i tworzyć kolejne rozdziały wspólnej, ekologicznej przyszłości.

Pompy ciepła CTC - Historia marki