Menu Zamknij

CTC siedziba w Ljungby

Siedziba firmy CTC

Gunnar Tellander, jako wizjoner, zakładał bardzo szybki rozwój firmy CTC. Zainteresował się fabryką Ljungby Armatura & Metallfabrik, którą planował kupić. Niestety, w 1930 roku, mając 54 lata zmarł. Jego przedwczesna śmierć nie zahamowała jednak wyznaczonego tempa i kierunku. Następca sfinalizował zakup. CTC zakupiło fabrykę metali i przejęło duży teren przy Fogdegatan w Ljungby w 1931 roku.

Ljungby jest miastem położonym w południowej części kraju, w regionie Kronoberg. Znajduje się w prowincji Smaland, około 180 km na północ od Malmö. Miasto leży nad rzeką Lagan i otoczone jest malowniczymi lasami i jeziorami. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XIII wieku i już przeszłości było ono ważnym ośrodkiem rzemiosła i handlu. Ljungby jest położone w strategicznym miejscu w południowej Szwecji. Dzięki swojemu położeniu miasto ma dobre połączenia komunikacyjne, zarówno drogowe, jak i kolejowe, co ułatwia dostęp do szwedzkich, a także światowych rynków.

Ljungby i okolice mają również dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej. Region ten ma długą tradycję przemysłową, co sprzyja rozwojowi firm się tam znajdujących.

Fabryka w Ljungby wyspecjalizowała się w produkcji nowego typu kotła grzewczego i podgrzewacza wody, co tym samym wywarło duży wpływ na rynek. Fabryka w Ljungby bardzo szybko rozrastała się i musiała być rozbudowywana. Pierwotnie w fabryce pracowało 12 osób, jednak firma rozwijała się w takim tempie, że CTC stało się największym pracodawcą w Ljungby i produkowało 60 000 kotłów rocznie.

Na przestrzeni 100 lat trwania, firma CTC wciąż postępuje do przodu. Mając na celu jeszcze większy wzrost sprzedaży pomp ciepła w Europie i ciągłe udoskonalanie obsługi, szwedzka firma w 2022 roku nabyła kolejną potężną nieruchomość w pobliżu swojej siedziby głównej, tym samym podwajając powierzchnię produkcyjną.

CTC nadal nie spoczęło na laurach, aktualnie w Ljungby tworzone jest centrum rozwojowe o powierzchni 6000 metrów kwadratowych. Będą się tu odbywać testy produktów i produkcja prototypów.

Pompy ciepła CTC - Historia marki