W latach rozwoju CTC zdobyło pozycję lidera na szwedzkim rynku pomp ciepła. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zrównoważonymi rozwiązaniami grzewczymi i coraz większą świadomością ekologiczną, CTC kontynuowało postęp i dostosowywanie swojej oferty do zmieniających się potrzeb rynku. Inwestycje w nowe technologie, rozbudowę swojej sieci dystrybucji i utrzymanie wysokich standardów jakości przyczyniły się do trwałego sukcesu firmy. W latach pięćdziesiątych XX wieku CTC postanowiło wykupić kilka firm, między innymi EA Rosengren, która ma długą historię i doświadczenie w branży grzewczej oraz Husqvarna Borstfabrikm, która była dawnym wiodącym producentem szczotek na całą Szwecję. Nowa grupa była ogromnym sukcesem, została wprowadzona na giełdę i nosiła nazwę Corona AB, a CTC było jej największą spółką.
W późniejszych latach, w trakcie swojej działalności, firma CTC kilka razy zmieniała swojego właściciela. W latach siedemdziesiątych została wykupiona przez firmę AGA, znanej również jako Aktiebolaget Gasaccumulator. AGA została założona w 1904 roku w Szwecji i początkowo zajmowała się produkcją akumulatorów gazowych oraz sprzętu gazowego do oświetlenia i ogrzewania. Później firma rozszerzyła swoją działalność na produkcję sprzętu gazowego do zastosowań przemysłowych, medycznych i laboratoryjnych. Jednym z najbardziej znanych produktów AGA jest butla gazowa, która stała się ikoną w Szwecji. W tym czasie w Ljungby powstała nowa, bardzo nowoczesna fabryka CTC, gdzie przeniesiono również centralę z Goteborga.
AGA, w 1984 roku po wielu negocjacjach, zdecydowała się sprzedać CTC firmie SAAB. Firma ta znana również jako SAAB AB to szwedzki koncern przemysłu obronnego i lotniczego. Firma została założona w 1937 roku jako Svenska Aeroplan AB. SAAB, oprócz swojej działalności w dziedzinie obronności i lotnictwa, był również producentem samochodów. Saab AB jest dużą, zdywersyfikowaną firmą, która ma różne działy i jednostki operacyjne, dlatego też zainteresowała się nowoczesnymi systemami grzewczymi, produkowanymi przez CTC.
Później przez kolejne lata dochodziło do kilku zmian własnościowych oraz do fuzji z Bentone - firmą działającą w branży grzewczej poprzez produkcję palników dwupaliwowych, do spalania oleju opałowego i gazu.
W 2017 roku CTC zostało wykupione przez grupę NIBE, która w swoim portfolio zawiera już ponad 100 firm na świecie. Grupa składa się z wielu spółek zależnych, które współpracują i tworzą różnorodne rozwiązania w zakresie technologii grzewczych i klimatyzacyjnych.