Menu Zamknij

Pompy ciepła Zawiercie

Pompy ciepła w Zawierciu

Zawiercie leży w środkowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej w dorzeczu dwóch dużych rzek — Odry i Wisły. Na terenie miasta od lat rozwijał się przemysł włókienniczy i przemysł ciężki, co skutkowało powstaniem w Zawierciu huty żelaza, a także przemysł szklarski i odlewniczy. W niewielkiej odległości od Zawiercia wydobywano niegdyś ołów, cynk, czy węgiel brunatny. Dziś mieszkańcy Zawiercia chętniej stawiają na zmniejszenie eksploatacji złóż z uwagi na ich coraz bardziej kurczące się zasoby. To między innymi z tego względu większą popularnością cieszą się pompy ciepła, które korzystają z odnawialnych źródeł energii.

Pompa ciepła Zawiercie

Odnawialne źródła energii

Odnawialnymi źródłami energii nazywamy ogół zasobów, które wykorzystuje się do produkcji energii elektrycznej lub cieplnej. Jeśli chodzi o pompy ciepła, produkują one z odnawialnych źródeł energii ciepło, które finalnie ogrzewa budynek w miesiącach zimowych lub podgrzewa wodę użytkową do celów gospodarczych. Cechą charakterystyczną OZE jest fakt, że ich długotrwałe wykorzystywanie nie powoduje znacznego deficytu tych źródeł, ponieważ zasoby są odnawialne bardzo szybko - tak, że wykorzystanie ich jest w praktyce niezauważalne. Pompy ciepła produkują energię grzewczą z ciepła pochodzącego bądź to z powietrza, bądź z wnętrza ziemi.

Ekologiczne pompy ciepła

Korzystanie z OZE zamiast z paliw kopalnych stanowi niezaprzeczalną wartość dla ochrony środowiska, nie tylko z powodu faktu, że odnawialne źródła energii są niemal niewyczerpalne. Sama przemiana energii cieplnej na energię grzewczą nie emituje zanieczyszczeń. Inaczej jest w przypadku tradycyjnych kotłów, gdzie spalanie węgla kamiennego czy drewna dla uzyskania ciepła wiąże się z emisją dymu, generowaniem popiołu i innych substancji nieobojętnych dla jakości powietrza i zdrowia ludzi. W świetle dążeń proekologicznych pompy ciepła to doskonała alternatywa dla tradycyjnych urządzeń grzewczych.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C,
41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl

Ekogeoterm Wojciech Mazur

ul. Chrzanowska 69 A,
43-600 Jaworzno
tel: 502 591 335
e-mail: eko@ekogeoterm.pl
ekogeoterm.pl