Menu Zamknij

Pompy ciepła Zabrze

Pompy ciepła w Zabrzu

Na Wyżynie Katowickiej, w dorzeczu Odry położone jest piękne miasto Zabrze. Pomimo znajdujących się na jego terenie parków leśnych, na przykład parku im. Powstańców Śląskich czy parku leśnego im. Witolda Pileckiego, powietrze w mieście nie należy do najczystszych. Jest to o tyle niebezpieczne, że zbyt długie przebywanie na powietrzu, podczas gdy znajduje się w nim dużo smogu, chociażby w sezonach grzewczych, może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Objawy ze strony układu oddechowego mogą wówczas dać o sobie znać bardzo szybko. W ramach poszukiwania sposobu na zmniejszenie ilości smogu w powietrzu mieszkańcy coraz częściej zainteresowani są instalacją pomp ciepła, które nie emitują zanieczyszczeń, a ogrzewają dom równie efektywnie, jak tradycyjne źródła ciepła w budynkach.

pompa ciepła Zabrze

Brak zanieczyszczeń powietrza z pompami ciepła

Dlaczego pompy ciepła są tak ekologiczne i przyjazne w utrzymaniu dobrej jakości powietrza? W przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów węglowych czy gazowych nie potrzebują paliwa do wytworzenia energii grzewczej. Jest ona produkowana dzięki przemianom termodynamicznym ciepła pobranego z naturalnych i odnawialnych źródeł energii — powietrza bądź gruntu. Skoro w ogrzewaniu nie uczestniczą paliwa ani ich spalanie, to obecność dymu, popiołu i wszelkich szkodliwych substancji staje się wspomnieniem. Ciepło grzewcze produkowane jest bez szkody dla środowiska naturalnego, a samo utrzymanie komfortu cieplnego w budynku nie wiąże się z emisją szkodliwego smogu.

Zakup i montaż pompy ciepła

Jeśli mieszkańcy Zabrza zechcą wymienić istniejące, stare tradycyjne urządzenia grzewcze na nowoczesne pompy ciepła, mają szansę złożyć wniosek o dofinansowanie na ten cel. Umożliwia to trwający rządowy program Czyste Powietrze. Z kolei część kosztów można dodatkowo odpisać od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Budując nowy dom mieszkalny, warto zainteresować się programem Moje Ciepło. Zapraszamy do współpracy z naszymi Autoryzowanymi Partnerami, którzy mają wszelkie uprawnienia do montażu i serwisowania pomp ciepła.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl