Menu Zamknij

Pompy ciepła Września

Pompy ciepła we Wrześni

Września to miejscowość w Wielkopolsce, 50 km na wschód od Poznania. Wielowiekowa historia miasta sprawia, że stało się ono wartościową atrakcją dla turystów z całego kraju. W mieście owocnie rozwijają się inwestycje gospodarcze i biznesowe, zyskując z roku na rok coraz więcej inwestorów. Biznes i przemysł we Wrześni nie przysłania jednak mieszkańcom kwestii ochrony środowiska naturalnego. Pełno tu terenów zielonych — malowniczych łąk, pieszych ścieżek i szlaków rowerowych. Wrześnianie ochronę środowiska traktują bardzo odpowiedzialnie. Przykładem tej odpowiedzialności jest, chociażby coraz częstsze instalowanie ekologicznych pomp ciepła przy domach jednorodzinnych.

Pompa ciepła we Wrześni

Ochrona środowiska z pompą ciepła

Pompy ciepła są alternatywą dla tradycyjnych urządzeń grzewczych. Przyczyniają się do mniejszej emisji smogu i innych zanieczyszczeń, które są udziałem kotłów gazowych, węglowych itp. Działanie pomp ciepła nie jest oparte na spalaniu paliw kopalnych, lecz na przemianie termodynamicznej energii cieplnej pobranej z odnawialnych źródeł — powietrza lub gruntu (w zależności od typu urządzenia). Czerpanie z OZE nie uszczupla złóż paliw kopalnych, jest tanie, a do tego zmniejsza problem zanieczyszczenia atmosfery gazami i pyłem. Ekolodzy zwracają coraz większą uwagę na odnawialne źródła energii, korzyści, które płyną z czerpania z nich i popierają inicjatywę wymiany starych kotłów na nowoczesne pompy ciepła.

Czyste Powietrze — bezzwrotne dotacje

Właściciele domów, w których do tej pory ogrzewanie odbywało się przy pomocy tradycyjnych kotłów, gdy zdecydują się na ich wymianę na niskoemisyjne pompy ciepła, liczyć mogą na spore dofinansowanie w ramach rządowego programu pod nazwą Czyste Powietrze. Istnieje kilka poziomów dofinansowania, z czego najwyższy zakłada nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. Z kolei każdy podatnik, który kupuje i instaluje pompę ciepła, może skorzystać dodatkowo z ulgi termomodernizacyjnej. Umożliwia ona odliczenie od podatku części kosztów związanych z taką inwestycją.

Instalatorzy w Twojej okolicy

GRINS TECHNIKA GRZEWCZA I WENTYLACYJNA

ul. Kuźnicza 2, Przebędowo,
62-095 Murowana Goślina
tel: 663 102 506
e-mail: biuro@grins.pl
e-mail: grzegorzo@grins.pl