Menu Zamknij

Pompy ciepła Wodzisław Śląski

Pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisław Śląski nad rzeką Lesznicą położony jest na Płaskowyżu Rybnickim na Górnym Śląsku. Stanowi ważny węzeł drogowy i centrum handlowe dla całego powiatu. W mieście działa wytwórnia spożywcza, fabryka okien, masztów, znajdują się też trzy ciepłownie. Gospodarczo więc Wodzisław należy do miast rozwijających się intensywnie. Nie inaczej jest w kwestii rozwoju architektury i budownictwa. Nowoczesne systemy grzewcze, w tym ekologiczne pompy ciepła w Wodzisławiu niejednokrotnie wypierają tradycyjne kotły gazowe czy węglowe. Instalowane są najczęściej w domach jednorodzinnych, a mieszkańcy budynków cenią sobie zarówno komfort cieplny zimą, jak i opcje chłodzenia w miesiącach letnich czy całoroczną produkcję taniej ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła Wodzisław Śląski

Koszt pomp ciepła

Koszt pompy ciepła zależy od danego typu i modelu urządzenia. Wyróżniamy pompy ciepła powietrzne, których montaż jest stosunkowo łatwy i trwa zwykle tylko kilka dni. Na zewnątrz budynku instaluje się jednostkę zewnętrzną z wentylatorem. Gruntowa pompa ciepła to droższe przedsięwzięcie, które wymaga poprowadzenia kolektorów pod ziemią, z czym wiąże się wykonanie odwiertów bądź wykopów. Na zakup i montaż pompy ciepła można otrzymać spore dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. W zależności od poziomu dofinansowania, na wymianę starego kotła na nowoczesną pompę ciepła zyskać można nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Część kosztów może też zostać odpisana od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Montaż pompy ciepła

Wiedza na temat mechaniki pomp ciepła jest niezbędna dla prawidłowego montażu urządzenia i przetestowania instalacji. Nasi Autoryzowani Partnerzy mają szerokie doświadczenie w montowaniu, testowaniu i serwisowaniu najlepszych pomp ciepła. Urządzenia liderów branży, takich jak firmy Thermia czy Aermec nie stanowią dla nich tajemnic. Nasi Partnerzy działają również na terenie Górnego Śląska. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

QUERCU Jarosław Godula

ul. Legionów 43,
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl

EKOLPLUS

ul. Łączna 10,
34-300 Żywiec
tel: 33 861 55 82
tel: 601 975 679
tel: 601 975 299
e-mail: biuro@ekolplus.pl
ekolplus.pl