Menu Zamknij

Pompy ciepła Wodzisław Śląski

Pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisław Śląski nad rzeką Lesznicą położony jest na Płaskowyżu Rybnickim na Górnym Śląsku. Stanowi ważny węzeł drogowy i centrum handlowe dla całego powiatu. W mieście działa wytwórnia spożywcza, fabryka okien, masztów, znajdują się też trzy ciepłownie. Gospodarczo więc Wodzisław należy do miast rozwijających się intensywnie. Nie inaczej jest w kwestii rozwoju architektury i budownictwa. Nowoczesne systemy grzewcze, w tym ekologiczne pompy ciepła w Wodzisławiu niejednokrotnie wypierają tradycyjne kotły gazowe czy węglowe. Instalowane są najczęściej w domach jednorodzinnych, a mieszkańcy budynków cenią sobie zarówno komfort cieplny zimą, jak i opcje chłodzenia w miesiącach letnich czy całoroczną produkcję taniej ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła Wodzisław Śląski

Koszt pomp ciepła

Koszt pompy ciepła zależy od danego typu i modelu urządzenia. Wyróżniamy pompy ciepła powietrzne, których montaż jest stosunkowo łatwy i trwa zwykle tylko kilka dni. Na zewnątrz budynku instaluje się jednostkę zewnętrzną z wentylatorem. Gruntowa pompa ciepła to droższe przedsięwzięcie, które wymaga poprowadzenia kolektorów pod ziemią, z czym wiąże się wykonanie odwiertów bądź wykopów. Na zakup i montaż pompy ciepła można otrzymać spore dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. W zależności od poziomu dofinansowania, na wymianę starego kotła na nowoczesną pompę ciepła zyskać można nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Część kosztów może też zostać odpisana od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Montaż pompy ciepła

Wiedza na temat mechaniki pomp ciepła jest niezbędna dla prawidłowego montażu urządzenia i przetestowania instalacji. Nasi Autoryzowani Partnerzy mają szerokie doświadczenie w montowaniu, testowaniu i serwisowaniu najlepszych pomp ciepła. Urządzenia lidera branży takich jak CTC nie stanowią dla nich tajemnic. Nasi Partnerzy działają również na terenie Górnego Śląska. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

QUERCU Jarosław Godula

ul. Legionów 43,
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl