Menu Zamknij

Pompy ciepła Wałbrzych

Pompa ciepła Wałbrzych

Ekologiczne pompy ciepła w Wałbrzychu

Wałbrzych to miasto zajmujące Kotlinę Wałbrzyską i część Pogórza Wałbrzyskiego, usytuowane w części centralnej Sudetów środkowych. Mieszkańcy tego miasta coraz bardziej świadomie troszczą się o środowisko naturalne, tym samym starając się ograniczać te zanieczyszczenia powietrza, na których wytwarzanie mają bezpośredni wpływ. Z tego właśnie powodu pompy ciepła w Wałbrzychu to coraz chętniej instalowane rozwiązania, które zapewniają budynkom komfort cieplny w miesiącach zimowych, latem zaś, z pomocą chłodzenia pasywnego lub aktywnego, dostarczają do pomieszczeń przyjemny chłód. Jako że pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii, przyczyniają się do ochrony środowiska w dwójnasób. Po pierwsze, ograniczają eksploatację tradycyjnych paliw kopalnych, których dostępność jest ograniczona i coraz bardziej się kurczy. Po drugie, wytwarzanie ciepła do ogrzania budynku nie polega na - jak w przypadku tradycyjnych metod grzewczych - spalaniu, dlatego też nie ma tutaj mowy o generowaniu szkodliwych substancji do atmosfery.

pompa ciepła Oleśnica

Pompy ciepła Wałbrzych

Czy pompa ciepła się opłaca?

Dzięki temu, że energia pozyskiwana do ogrzewania pochodzi z odnawialnych źródeł energii, pompy ciepła nie potrzebują tradycyjnych materiałów eksploatacyjnych, jak węgiel kamienny czy gaz ziemny. Użytkownicy pomp ciepła zatem zapomnieć mogą o cyklicznych rachunkach za tradycyjne źródła ciepła, co bez wątpienia stanowi ogromny atut pod względem oszczędności. Jedyny koszt, który wiąże się z eksploatacją pompy ciepła to ten za energię elektryczną, która zasila pompę ciepła. Jednak w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi ogrzewanie za pomocą pompy ciepła może stać się prawie darmowe.

Dofinansowanie pompy ciepła

Sam zakup i montaż pomp ciepła może stanowić pewne wyzwanie pod względem finansowym, jednak na przestrzeni lat koszty inwestycji się zwracają. Warto pamiętać również, że wciąż korzystać można z różnych form pomocy - dotacji czy ulg. Przykładem bezzwrotnej dotacji na zakup i montaż pompy ciepła jest rządowy program Czyste Powietrze. Z kolei koszty inwestycji mogą być również częściowo odliczone od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Możliwe formy dofinansowań czy warunki korzystania z ulg zmieniają się z biegiem czasu, coraz częściej powstają nowe, jeszcze bardziej atrakcyjne, dlatego warto na bieżąco śledzić aktualne okazje na wsparcie finansowe.

Instalatorzy w Twojej okolicy

TB system Tomasz Piksa

ul. Browarowa 1
58-400 Kamienna Góra
tel: 661 715 712
e-mail: biuro@tb-system.pl
tb-system.pl

"ADIX" Adam Sociński

ul. Stefana Okrzei 2a
57-350 Kudowa-Zdrój
e-mail: adixkudowa@poczta.onet.pl