Menu Zamknij

Pompy ciepła Tarnobrzeg

Pompy ciepła w Tarnobrzegu

Położony na prawym brzegu Wisły w Kotlinie Sandomierskiej Tarnobrzeg jest najdalej wysuniętym na północ miastem regionu karpackiego. Przez długie lata istniało tutaj centrum wydobywania i przetwarzania siarki, kopalnia Machów była zresztą największą odkrywkową kopalnią siarki w całej Europie. Wszystkie kopalnie jednak z biegiem czasu zamknięto, a powodem był między innymi brak rentowności w stosunku do liczby zatrudnionych w kopalni ludzi. W Polsce nie zamknięto w zupełności innych kopalni, w tym węgla kamiennego czy kopalni ropy naftowej i gazu, ale nie da się ukryć, że tradycyjne metody grzewcze wykorzystujące te surowce mają ciekawą alternatywę w postaci ekologicznych pomp ciepła.

pompa ciepła Opole

Ciepło z powietrza i ziemi

Pompy ciepła nie potrzebują do tego, aby ogrzać budynek, tradycyjnych paliw. Reakcja spalania w ogóle w przypadku ogrzewania pompą ciepła nie zachodzi. To, co powoduje, że powstaje energia grzewcza to przemiany termodynamiczne wewnątrz modułu chłodniczego. Fakt ten jest ogromnym krokiem naprzód w dziedzinie ekologicznego ogrzewania budynków. Pociąga za sobą bowiem minimalizowanie i tak już sporej ilości zanieczyszczeń w powietrzu, również tych, które są udziałem spalania paliw przez przestarzałe, mało wydaje kotły grzewcze. W przypadku pomp ciepła, aby finalnie energia grzewcza trafiła do instalacji, ciepło pobierane jest bądź to z powietrza, bądź z gruntu. Oznacza to, że źródło energii jest wciąż dostępne i niemal niewyczerpalne oraz darmowe.

Gdzie szukać instalatora pompy ciepła?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Partnerami, którzy działają na terenie województwa podkarpackiego, w tym również w Tarnobrzegu. Polecani przez nas instalatorzy są profesjonalistami w swoim fachu. Mają odpowiednie kompetencje do sprzedaży, montażu i serwisowania najlepszych pomp ciepła. Wyróżniają się też sporym doświadczeniem oraz na bieżąco doszkalają, czego wynikiem jest najwyższą jakość świadczonych przez nich usług.

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKOFRONT Gabriel Janowski

ul. Płk. Dąbka 17, (wejście B, II piętro),
30-001 Kraków
tel: 792-820-354
e-mail: biuro@ekofront.pl
ekofront.pl

PANDA & KRECIK

ul. Ochota 2B/19,
32-020 Wieliczka
tel: 608 203 191
tel: 691 977 629
tel: 694 700 750
e-mail: biuro@pandaikrecik.pl
pandaikrecik.pl

Instal-Mix Jacek Lelonek

ul. Jana Pawła II 22,
28-362 Nagłowice
tel: 692 278 743
e-mail: instal_mix@op.pl