Menu Zamknij

Pompy ciepła Świnoujście

Pompy ciepła w Świnoujściu

Świnoujście jest najbardziej na północny-zachód wysuniętym miastem w Polsce. Gmina miejska obejmuje aż 44 wyspy. Świnoujście posiada, głównie ze względu na swoje położenie, niezwykle korzystne warunki dla rozwoju gospodarki morskiej i turystyki. Niemniej, równie ważnym dla miasta aspektem jest ekologia, a to za sprawą dużego zróżnicowania roślinności terenów Świnoujścia, sporych połaci lasów, szczególnie bukowych oraz występowania rezerwatów ptaków. Zamiłowanie do środowiska naturalnego wśród mieszkańców ma swoje odzwierciedlenie w zainteresowaniu sposobami ochrony tego środowiska, także w dbałości o czyste powietrze. Pomagają w tym niskoemisyjne pompy ciepła.

Pompa ciepła Świnoujście

Pompy ciepła chronią powietrze

Ogrzewanie domów za pomocą pomp ciepła pozytywnie wpływa na jakość powietrza. Wynika to z faktu, że energię grzewczą produkują bez generowania jakichkolwiek zanieczyszczeń. Nie ma mowy o spalaniu paliw kopalnych, a co za tym idzie, generowaniu dymu czy popiołu, a wraz z nimi szkodliwych, często toksycznych substancji. Ciepło grzewcze powstaje w przypadku pomp ciepła w wyniku przemian termodynamicznych ciepła pobranego z powietrza albo spod gruntu. Główną rolę grają więc tutaj odnawialne źródła energii, w praktyce niewyczerpalne, ale przede wszystkim w żaden sposób nieszkodzące środowisku.

Dofinansowanie pomp ciepła

Mieszkańcy Świnoujścia, którzy decydują się na wymianę wysokoemisyjnych kotłów tradycyjnych na ekologiczne pompy ciepła, mają szansę na złożenie wniosku w ramach programu Czyste Powietrze. Pozytywne rozpatrzenie wniosku skutkować będzie otrzymaniem dotacji na wymianę nieefektywnych urządzeń grzewczych w domu. Oprócz dofinansowania z Programu skorzystać można z ulgi termomodernizacyjnej. Pozwala ona na odliczenie od podatku części pozostałych kosztów - następuje to w rocznym rozliczeniu PIT. Budując nowy dom warto natomiast zainteresować się ciekawym programem Moje Ciepło, z którego otrzymamy nawet do 21 000 zł bezzwrotnego dofinansowania.

Instalatorzy w Twojej okolicy

ABE - POMPY CIEPŁA Adam Błażejewicz

Kołbaskowo 1B,
72-001 Kołbaskowo
tel: 506 133 506
e-mail: abe_pompyciepla@op.pl