Menu Zamknij

Pompy ciepła Swarzędz

Energia odnawialna Swarzędz

Powietrzne i gruntowe pompy ciepła zyskują coraz większą popularność w województwie wielkopolskim. Stało się to za sprawą wielu plusów, które dają. Nic dziwnego, że mieszkańcy Swarzędza coraz częściej decydują się na to ekologiczne urządzenie grzewcze. Mają o co dbać - nie tylko o swoją przestrzeń, ale również o okoliczne Jezioro Swarzędzkie. Pompa ciepła bowiem dba o środowisko dzięki odnawialnym źródłom energii, które potrzebne są do jej działania. Nie potrzeba procesu spalania by ogrzać pomieszczenia w domu, a co za tym idzie - do atmosfery nie przedostaje się szkodliwy dym, czy też pyły. Rozwiązanie to daje również ogromne oszczędności - nie potrzebujemy opału, a właściciel budynku podczas jego budowy może zrezygnować z komina.

pompa ciepła Swarzędz

Rodzaje pomp ciepła

Zajmujemy się dystrybucją zarówno gruntowych, jak i powietrznych pomp ciepła. Czym się różnią? Przede wszystkim źródłem poboru energii - gruntowa jednostka czerpie ją z wnętrza ziemi, wówczas gdy powietrzna - z otaczającego nas powietrza. Gruntowa pompa ciepła składa się z jednego urządzenia. Do jej montażu niezbędne są odwierty. Ważną zaletą tego typu pompy ciepła jest zamknięty układ instalacji. Przekłada się to na małą awaryjność i wysoką efektywność działania. Powietrzna pompa ciepła, posiada natomiast jednostkę zewnętrzną, dzięki której do wytworzenia energii cieplnej, wykorzystuje się powietrze. Ten typ pompy może występować w dwóch rodzajach: monoblok i split. O różnicach pomiędzy nimi można przeczytać w artykule: Pompa ciepła monoblok czy split?

Dofinansowanie do pomp ciepła

Nie każdy może pozwolić sobie na montaż pompy ciepła - chociaż koszty eksploatacji są niskie, to sama inwestycja może stanowić kłopot finansowy. Z pomocą przychodzi szereg dotacji, którym warto przyjrzeć się bliżej. Właściciele domów, którzy chcą wymienić swoje nieekologiczne źródło ogrzewania na pompę ciepła, powinni zwrócić uwagę na program Czyste Powietrze. W 2022 roku, na ulgę mogą liczyć również osoby, które dopiero co budują swój kąt. Taką możliwość da nowo powstały program Moje Ciepło. Istnieje również ulga termomodernizacyjna. Pozwala ona na odliczenie w rozliczeniu rocznym PIT różnych wydatków związanych na przykład z kupnem i montażem pompy ciepła. Z tych możliwości można skorzystać na terenie całego kraju. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców Swarzędza.

Instalatorzy w Twojej okolicy

PS Electric Piotr Spyrka

ul. Poznańska 88,
61-160 Daszewice
tel: 516 190 796
e-mail: biuro@pselectric.pl