Menu Zamknij

Pompy ciepła Suwałki

Pompy ciepła w Suwałkach

Suwałki stanowią ciekawy teren turystyczno-rekreacyjny oraz przyrodniczy — składa się na to bliskość jezior, lasów i rzek. Mówiąc o Suwałkach, wspomnieć trzeba o malowniczej puszczy Augustowskiej, Rominckiej i Boreckiej. Bezpośrednie sąsiedztwo miasta z dwoma parkami ochrony przyrody, czyli Wigierskim Parkiem Narodowym oraz Suwalskim Parkiem Krajobrazowym uwrażliwiło mieszkańców na kwestie ekologii. Projektanci domów biorą pod uwagę ekologiczne wyzwania regionu i nierzadko proponują właścicielom zamiast tradycyjnych kotłów grzewczych ekologiczne pompy ciepła.

pompa ciepła Białystok

Pompy ciepła korzystają z OZE

OZE, czyli odnawialne źródła energii mają sporą przewagę nad tradycyjnymi paliwami kopalnymi. Po pierwsze, wytwarzanie z nich ciepła grzewczego przez pompy ciepła nie generuje żadnych zanieczyszczeń. Koniec więc z dymem, popiołem i różnymi szkodliwymi związkami, które ulatują się kominem do powietrza. Tego rodzaju zanieczyszczeń można uniknąć z pompą ciepła, ponieważ energia cieplna pobierana z OZE (czyli w tym przypadku najczęściej z powietrza bądź gruntu) do zamiany w energię grzewczą nie wymaga reakcji spalania, lecz nieszkodliwych dla środowiska przemian termodynamicznych. Po drugie, OZE są w praktyce niewyczerpalne, dlatego korzystanie z nich nie uszczupla ich zasobów.

Oszczędność energii z pompą ciepła

Pompy ciepła często montowane są do spółki z panelami fotowoltaicznymi. Do pracy pompy ciepła potrzebna jest energia elektryczna, którą uzyskać można właśnie ze źródła naturalnego, jakim są promienie słoneczne. Panele fotowoltaiczne produkują prąd, który służy do pracy pompie ciepła oraz może być wykorzystany do jeszcze innych celów w gospodarstwie domowym. Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne to idealny duet, który gwarantuje w pełni ekologiczne i bardzo tanie ogrzewanie budynków mieszkalnych oraz firm.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Nova-Tech Karol Szubzda

ul. Białostocka 2/2,
16-150 Suchowola
tel: 572 644 620
e-mail: biuro@novatech.org.pl
novatech.org.pl