Menu Zamknij

Pompy ciepła Starogard Gdański

Starogard Gdański docenia pompy ciepła

Pompy ciepła w Starogardzie Gdańskim zyskują coraz więcej przychylnych opinii. Właściciele domów jednorodzinnych, w których zamontowano te urządzenia grzewcze, wśród wielu zalet wymieniają między innymi bezawaryjność. Szacuje się, że pompa ciepła dobrana prawidłowo do wymagań budynku, pracować może bez usterki nawet ponad dwie dekady, co jest imponującym wynikiem. Dalsze cechy pomp ciepła, dzięki którym zyskują coraz większe uznanie to korzystanie przez nie z darmowych, odnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie, oszczędność. Właściciele domów zapomnieć mogą o cyklicznych rachunkach za paliwa, takie jak gaz, olej czy węgiel.

pompa ciepła Malbork

Ekologiczne systemy pomp ciepła

Nowoczesne urządzenia grzewcze, czerpiące z OZE, to prawdziwa rewolucja ekologiczna. Aby uzyskać ciepło grzewcze, pompa ciepła nie potrzebuje reakcji spalania, a więc do atmosfery nie przedostają się wraz z dymem żadne szkodliwe substancje. Tym sposobem pompy ciepła przyczyniają się do redukowania emisji wielu niezdrowych dla ludzi i zwierząt związków, za to pozostawiają otaczające powietrze czyste, co nie byłoby możliwe w przypadku, gdy budynek wyposażony byłby w kocioł grzewczy i komin. Wsparciem dla pomp ciepła nierzadko jest instalacja paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika produkuje w ekologiczny sposób energię elektryczną, niezbędną do prawidłowego działania pomp ciepła.

Dzięki współpracy tych instalacji powstaje bardzo wydajny i jeszcze bardziej ekologiczny system ogrzewania domu.

Jak zamontować pompę ciepła?

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Partnerami. Posiadają oni ogromne doświadczenie, wiedzę i umiejętności, które pozwolą na fachowe konsultacje dotyczące odpowiedniego doboru pompy ciepła i finalnie wykonania w pełni profesjonalnego montażu. Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła oraz jej typu do realnego zapotrzebowania budynku na moc grzewczą jest kluczowy dla uzyskania największej wydajności urządzenia i jego bezawaryjnej pracy przez wiele lat.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Rat-Instal Ludwik Ratkowski

ul. Mickiewicza 20, 82-200 Malbork
tel: 508 128 276
e-mail: rat-instal@wp.pl