Menu Zamknij

Pompy ciepła Sopot

Energooszczędne rozwiązania Sopot

Pompy ciepła CTC to urządzenia grzewcze o wysokiej jakości. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem marki CTC. Dzięki bazie autoryzowanych partnerów, docieramy do klientów na terenie całego kraju. W Sopocie na przykład, coraz większa liczba mieszkańców decyduje się na montaż pompy ciepła. Wśród powodów tego działania pojawia się komfort użytkowania oraz czynniki ekologiczne. Sopot, z uwagi na dostęp do Morza Bałtyckiego i piękne molo, co roku oblegany jest przez turystów. Warto więc dbać o jakość powietrza, która może być różna, z uwagi na całą aglomerację trójmiejską. Pompy ciepła mogą przyczynić się do jej poprawy. Wszystko za sprawą odnawialnych źródeł energii, które są w pełni ekologiczne. Sprawiają, że urządzenie to nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, w przeciwieństwie do na przykład kotłów węglowych.

pompa ciepła Sopot

Pompy ciepła - rodzaje

Pompa ciepła, w zależności od rodzaju, może użyć różnych odnawialnych źródeł energii by przekształcić je w energię cieplną. Gruntowa jednostka na przykład, czerpie energię z gruntu. Temperatura tam jest stała, dzięki czemu cała instalacja działa stabilnie i efektywnie. Zapewniają to tym samym odwierty, które niezbędne są do montażu tego typu pompy. Kolejnym, bardzo popularnym rodzajem, jest powietrzna pompa ciepła. Pobiera ona energię z powietrza. Nie odbyłoby się to bez jednostki zewnętrznej wyposażonej w wentylator. Charakteryzuje się ona łatwym montażem.

Dofinansowanie do pompy ciepła

Zarówno gruntowa, jak i powietrzna pompa ciepła, może okazać się niemałą inwestycją. Warto jednak pamiętać, że istnieją różne bezzwrotne dofinansowania, które dla wielu mogą okazać się dużą pomocą. Osoby, które chcą wymienić swoje dotychczas nieekologiczne źródło ogrzewania na pompę ciepła, mogą złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. W roku 2022, na dopłatę do inwestycji mają też okazję właściciele nowo budowanych domów. Wszystko za sprawą dotacji Moje Ciepło. Oprócz tego, w rozliczeniu rocznym PIT można odliczyć wydatki na usługi związane z kupnem i montażem pompy ciepła. Wszystko w ramach tak zwanej ulgi termomodernizacyjnej. Z możliwości tych mogą korzystać mieszkańcy całego kraju. W Sopocie nie ma więc problemu z otrzymaniem dopłat.

 

Instalatorzy w Twojej okolicy

EKOINSTAL

ul. Gdańska 37
84-240 Reda
tel: 720 885 011
e-mail: biuro@ekoinstal.gda.pl
ekoinstal.gda.pl