Menu Zamknij

Pompy ciepła Sieradz

Pompy ciepła w Sieradzu

Popularność pomp ciepła na terenie Sieradza i okolic stale wzrasta. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych zwraca uwagę na to, że pompy ciepła to bardzo wydajne, a przy tym ekologiczne urządzenia grzewcze. Osoby, które już korzystają z dobrodziejstw pomp ciepła, potwierdzają, że ich dom zimą jest idealnie dogrzany, natomiast podczas gorących letnich miesięcy, dzięki chłodzeniu pasywnemu lub aktywnemu, pompa ciepła pełni rolę klimatyzacji i obniża temperaturę wnętrz. Pompa ciepła jeszcze nie jest rozwiązaniem, które spotkać można w każdym domu. Jednakże rosnące ceny gazu, węgla i szukanie ekologicznej alternatywy dla kotłów gazowych i węglowych sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na instalację pompy ciepła.

pompa ciepła Łódź

Energia z OZE

Dzięki temu, że pompy ciepła uzyskują energię grzewczą z ciepła pobieranego z odnawialnych źródeł energii, uniezależniają użytkowników od dostaw paliw kopalnych. Pompa ciepła nie potrzebuje do działania ani węgla, ani gazu, pobiera jedynie energię elektryczną i jest przy tym bardzo ekonomiczna. Ogrzewa budynek za pomocą ciepła, które pozyskuje na drodze przemian termodynamicznych energii cieplnej najczęściej pochodzącej z powietrza, bądź gruntu. Rodzaj konkretnego źródła i wybór najlepszej pompy ciepła ustalany jest podczas audytu przeprowadzanego przez autoryzowanego instalatora. Specjalne odwierty w głąb gruntu, w których umieszczane są dolne wymienniki, w przypadku pomp gruntowych umożliwiają pobór ciepła spod ziemi, natomiast pompy ciepła typu powietrze-woda wykorzystują zewnętrzną jednostkę z wentylatorem i pobierają ciepło wprost z powietrza z zewnątrz budynku.

Ekologiczne pompy ciepła

Działanie pomp ciepła nie powoduje emitowania do atmosfery szkodliwych substancji, jak to dzieje się w przypadku tradycyjnych metod grzewczych. Jako że produkcja ciepła grzewczego przez pompy ciepła odbywa się bez żadnej reakcji spalania, nie ma mowy o generowaniu dymu i zawartych w nim szkodliwych substancji - szkodliwych zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla zdrowia ludzi i zwierząt. Pompy ciepła nie niosą ze sobą ryzyka zaczadzenia. Emitowany przez pompy ciepła cichy dźwięk jest bezproblemowo tolerowany przez dzikie zwierzęta.

Instalatorzy w Twojej okolicy

P.P.H.U. "NSG" Elwira Olejnik

ul. Osmolińska 13,
98-220 Zduńska Wola
tel: (43) 823 81 97
e-mail: nsg@onet.pl
pompyciepla-nsg.pl