Menu Zamknij

Pompy ciepła Siemianowice Śląskie

Pompy ciepła w Siemianowicach Śląskich

Nad rzeką Brynicą leżą Siemianowice Śląskie, miasto silnie zurbanizowane i uprzemysłowione, co wiąże się z długą tradycją górnictwa kamiennego i hutnictwa, a także z wydobywaniem bardzo wielu innych surowców mineralnych. Cynk i ołów eksploatowano do 1979 roku przez Zakłady Górniczo-Hutnicze „Orzeł Biały". Silne uprzemysłowienie miasta oraz jego położenie stanowią o zadymieniu Siemianowic Śląskich, co wpływa też na dużą w ciągu roku liczbę dni z mglistą pogodą. Smog jest więc tu nieodłącznym elementem miejskiej codzienności. Mieszkańcy próbują zminimalizować ilość smogu, a sposobem na to stają się ekologiczne pompy ciepła.

Pompa ciepła Siemianowice Śląskie

Stop smogowi — z pompą ciepła

Urządzenia grzewcze, jakimi są pompy ciepła, przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczeń w atmosferze. Nie emitują bowiem żadnego dymu, popiołu, ani też żadnych substancji o działaniu toksycznym czy rakotwórczym. Pompy ciepła ogrzewają dom nie za pomocą tradycyjnych paliw kopalnych, które wraz z dymem z komina pogarszają jakość powietrza, lecz za pomocą przemian termodynamicznych energii pobranej z gruntu bądź powietrza. Nie produkują żadnych substancji ubocznych. Powietrzna lub gruntowa pompa ciepła to gwarancja dobrze ogrzanego zimą domu bez szkód dla środowiska.

Program Czyste Powietrze

Ekologia pomp ciepła została już zauważona i doceniona przez ekspertów, co przyczyniło się do powstania rządowego Programu Czyste Powietrze. Program zakłada dofinansowanie między innymi wymiany starych, tradycyjnych źródeł ciepła na nowoczesne, które korzystają z odnawialnych źródeł energii i nie zanieczyszczają powietrza. Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie. Warto śledzić warunki otrzymania dofinansowania — wysokość dotacji może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Dodatkowo skorzystać można z ulgi termomodernizacyjnej, która umożliwia odpisanie części poniesionych kosztów od podatku lub w przypadku nowych domów z najnowszego programu Moje Ciepło.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl