Menu Zamknij

Pompy ciepła Radom

Energooszczędne rozwiązania Radom

Jako dystrybutor szwedzkich pomp ciepła marki CTC w Polsce, posiadamy firmy partnerskie na terenie całego kraju. Dzięki temu, na przykład mieszkańcy Radomia nie mają kłopotu z dostępnością tych urządzeń. Nasi autoryzowani partnerzy są przeszkoleni i uprawnieni do sprzedaży i montażu powietrznych i gruntowych pomp ciepła. Dzięki temu gwarantujemy fachowy montaż urządzenia jak i wykonanie całej instalacji grzewczej. Radom coraz częściej korzysta z odnawialnych źródeł energii - zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach publicznych widać wzrost zastosowań pomp ciepła. Takie energooszczędne rozwiązania mogą okazać się korzystne dla całego powiatu radomskiego - czystsze powietrze wpłynie na poprawę zdrowia mieszkańców. Zyska na tym również środowisko przyrodnicze. Poza tym, pompy ciepła to ulga nie tylko pod względem ekologicznym, ale także ekonomicznym.

pompa ciepła Radom

Zalety pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które działa w zgodzie z naturą. Jest tak, ponieważ do ogrzewania budynku wykorzystuje odnawialne źródła energii. Jest to na przykład powietrze lub grunt (w tym przypadku trzeba wykonać specjalne odwierty wgłąb ziemi). Czerpanie energii z tych ekologicznych źródeł jest o wiele korzystniejsze niż wykorzystywanie procesu spalania w przypadku kotłów węglowych. Poza tym, OZE są darmowe w porównaniu do węgla czy innych paliw, którymi często zasilane są piece. Jest to wielka oszczędność dla użytkowników pomp ciepła. Mogą oni kontrolować pompę ciepła siedząc nawet wygodnie na kanapie - z poziomu aplikacji w telefonie. Ekologiczne i nowoczesne rozwiązania zapewniają więc komfort i ulgę finansową.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Inwestycja związana z montażem pompy ciepła może wiązać się z niemałymi wydatkami. Z pomocą przychodzą różne formy dofinansowań, dzięki którym mieszkańcy Radomia jak i całego kraju, mają większe możliwości związane z zastosowaniem pomp ciepła w budynkach mieszkalnych. Jednym z najważniejszych źródeł wsparcia zdaje się być program Czyste Powietrze. Jest on dedykowany osobom, które chcą wymienić nieekologiczne źródło ogrzewania w istniejącym już budynku. W roku 2022 można spodziewać się startu dotacji Moje Ciepło, która docierać będzie do osób, które są na etapie budowy domu. Warto również wspomnieć o uldze termomodernizacyjnej, która pozwala na odpisanie w rozliczeniu PIT takich działań, jak zakup i montaż pompy ciepła. Więcej na temat ulgi można przeczytać TUTAJ.

Instalatorzy w Twojej okolicy

SATOR Grzegorz Skowroński

ul. Wspólna 10
26-900 Kozienice-Nowiny
tel: 48 382 05 07 lub 606 243 618
e-mail: biuro@sator.pl
sator.pl