Menu Zamknij

Pompy ciepła Piotrków Trybunalski

Pompy ciepła w Piotrkowie Trybunalskim

Instalatorów pomp ciepła z łatwością znaleźć można w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Współpracujący z nami Autoryzowani Partnerzy są fachowcami w swojej dziedzinie i mają duże doświadczenie w montażu tych urządzeń grzewczych. Najlepsze pompy ciepła szwedzkiej firmy CTC również nie mają dla nich tajemnic. Powietrzne i gruntowe pompy ciepła wymagają profesjonalnego montażu, dlatego warto wybierać sprawdzonych specjalistów, którzy doskonale znają problematykę wielu typów pomp ciepła.

pompa ciepła Łódź

Czy pompy ciepła są ekologiczne?

Pompy ciepła uchodzą za jedne z najbardziej ekologicznych systemów grzewczych. Wytwarzane przez nie ciepło nie idzie w parze z generowaniem zanieczyszczeń jak to dzieje się w przypadku kotłów gazowych czy węglowych. Ani powietrzna pompa ciepła, ani urządzenie typu grunt-woda nie wymaga do wytworzenia energii grzewczej reakcji spalania, dzięki czemu nie ma ryzyka powstawania ognia, dymu, popiołu, ani nie ma mowy o emisji szkodliwych dla środowiska substancji. Co więcej, użytkowanie pompy ciepła to zerowe niebezpieczeństwo zatrucia czadem. Ten niewidoczny i bezzapachowy gaz bywa cichym zabójcą w przypadku wielu urządzeń ogrzewania gazowego.

Koszt pompy ciepła

Choć pompa ciepła bywa sporą inwestycją, zwraca się ona już po kilku latach, podczas gdy bezawaryjność pomp ciepła przekracza nawet dwie dekady. Istnieją też różne formy dopłat, które mogą być atrakcyjne z finansowego punktu widzenia. Program Czyste Powietrze zakłada dofinansowanie zakupu i montażu pompy ciepła w przypadku, kiedy właściciel domu zdecydowałby się wymienić swoje stare źródło ciepła na niskoemisyjne urządzenie ekologiczne. Dofinansowanie ma aż trzy progi, a najwyższy jego poziom może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dotację łączyć można z wykorzystaniem ulgi termomodernizacyjnej, dzięki której odliczymy od podatku część wydatków poniesionych na zakup i montaż pompy ciepła.

Instalatorzy w Twojej okolicy

P.P.H.U. "NSG" Elwira Olejnik

ul. Osmolińska 13, 98-220 Zduńska Wola
tel: (0 43) 823 81 97
e-mail: nsg@onet.pl
pompyciepla-nsg.pl