Menu Zamknij

Pompy ciepła Piekary Śląskie

Pompy ciepła w Piekarach Śląskich

W środkowej części województwa śląskiego leżą Piekary Śląskie. Są one częścią Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Katowickiej. Miasto poszczycić może się bogatą tradycją górniczą, która sięga XVIII wieku oraz tradycją hutniczą. W ciągu istnienia miasta powstało na tym terenie kilkanaście kopalń, w których wydobywano między innymi węgiel kamienny, cynk, ołów, galman. Do dziś istnieje dawna Kopalnia Węgla Kamiennego Piekary (aktualna nazwa kopalni to Zakład Górniczy „Piekary"). Pomimo tak bogatej historii wydobywania surowców, mieszkańcy miasta spoglądają w kierunku wykorzystania odnawialnych źródeł energii. OZE stanowią ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych paliw kopalnych. Stąd rosnącą popularność pomp ciepła.

Pompa ciepła Piekary Śląskie

Ekologia pomp ciepła

Pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii, z których pozyskują energię cieplną. Następnie na drodze przemian termodynamicznych zachodzących w module chłodniczym przekształcają ją w energię grzewczą, która finalnie trafia do instalacji ogrzewania w domu. Źródłem energii w przypadku powietrznej pompy ciepła jest oczywiście powietrze, nawiewane przez jednostkę z wentylatorem, montowaną na zewnątrz budynku. Natomiast gruntowa pompa ciepła energię cieplną uzyskuje spod gruntu, co umożliwiają specjalne kolektory usytuowane pod ziemią. Niezależnie, czy do czynienia mamy z powietrzna, czy gruntową pompą ciepła, prawidłowo dobrana moc urządzenia pozwoli na efektywne i ekologiczne ogrzewanie budynku.

Program Czyste Powietrze

Mieszkańcy Piekar Śląskich mają możliwość uzyskania dofinansowania pomp ciepła. Możliwe jest to dzięki rządowemu Programowi Czyste Powietrze. Dotacje można wykorzystać na zakup i montaż urządzenia. W Piekarach Śląskich uruchomiony został specjalny punkt konsultacyjno-informacyjny dotyczący Programu. Wszyscy ci, którzy chcieli wymienić swoje stare, tradycyjne kotły grzewcze na pompy ciepła, uzyskają niezbędne informacje przy ulicy Bytomskiej 92 w pokoju nr 102. Z kolei do samego montażu pompy ciepła polecamy naszych Autoryzowanych Partnerów, którzy mają stosowną wiedzę, umiejętności i doświadczenie w instalacji i serwisowaniu najlepszych pomp ciepła.

Instalatorzy w Twojej okolicy

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl