Menu Zamknij

Pompy ciepła Mysłowice

Pompy ciepła w Mysłowicach

Nad rzeką Przemszą leżą Mysłowice, miasto na Wyżynie Śląskiej. Z roku na rok coraz szybciej się ono rozwija, a rozwojowi temu towarzyszy również wzrost świadomości mieszkańców na temat ekologii. Większa wiedza na temat skutków zaniedbań środowiska i wpływu zanieczyszczenia powietrza nie tylko na ekosystem, ale też zdrowie ludzi, wpłynęły na coraz powszechniejsze poszukiwanie alternatywy dla urządzeń, które ogrzewając dom produkują smog. Stąd coraz częściej pojawiające się ekologiczne pompy ciepła w domach jednorodzinnych. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych kotłów grzewczych, przy jednocześnie bardzo wysokiej efektywności ogrzewania i niskim koszcie pozyskania energii cieplnej.

Pompy ciepła Mysłowice

Pompa ciepła — czyste powietrze

Dlaczego pompy ciepła są tak ekologicznymi urządzeniami grzewczymi? Tradycyjne źródło ciepła w budynku, np. kocioł węglowy, aby ogrzać budynek potrzebuje węgla kamiennego, który w wyniku spalania emituje zanieczyszczenia. W przypadku kotłów gazowych powstaje dodatkowo ryzyko rozszczelnienia instalacji i ulatniania się gazu mogącego doprowadzić do tragicznego w skutkach wybuchu. Pompy ciepła nie muszą spalać żadnego paliwa, aby w domu było ciepło. Energię do ogrzewania pozyskują z energii pobranej z gruntu (wówczas do czynienia mamy z gruntowymi pompami ciepła) lub z powietrza (wówczas mowa o pompach ciepła typu powietrze-woda). Pobrane ciepło zamieniane jest w energię grzewczą na zasadzie przemian termodynamicznych. Wszystko odbywa się w sposób bardzo ekologiczny!

Nie tylko ogrzewanie

Najlepsze pompy ciepła, np. szwedzkiej firmy Thermia, która jest gwarancja najwyższej jakości, wyposażone są w zasobniki c.w.u. i są w stanie produkować dla domowników ciepłą wodę użytkowa. Produkcja ta jest wydajna — ilość wody wystarcza dla całej rodziny, a koszt podgrzania niezwykle niski. Thermia opatentowała bowiem technologię HGW, która pozwala na generowanie dużej ilości ciepłej wody o temperaturze dochodzącej do 95 stopni Celsjusza w zasobniku. Dobre pompy ciepła mogą również schładzać wnętrza budynku w letnich miesiącach za pomocą chłodzenia pasywnego lub aktywnego.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Ekogeoterm Wojciech Mazur

ul. Chrzanowska 69 A,
43-600 Jaworzno
tel: 502 591 335
e-mail: eko@ekogeoterm.pl
ekogeoterm.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl