Menu Zamknij

Pompy ciepła Mikołów

Pompy ciepła w Mikołowie

Położony na Wyżynie Śląskiej Mikołów należy obecnie do województwa śląskiego, choć pierwotnie uznawany był za region Małopolski. Rozwój miasta od zawsze napędzał przemysł metalowy i maszynowy, którego początek datować można na rok 1840. Wtedy to w mieście powstał największy zakład produkcji łyżek. Niewiele później powstała odlewnia żelaza zwana Hutą Maria Ludwika. Mikołów zasłynął też z produkcji kotłów parowych, papieru, a także z obecności gorzelni czy cegielni. Jako miasto przemysłowe borykał się często z nadmiernym zanieczyszczeniem powietrza. Obecnie, w XXI wieku mieszkańcy Mikołowa mogą cieszyć się wieloma możliwościami, które do zera minimalizują generowanie zanieczyszczeń — chociażby w takich prozaicznych sytuacjach jak ogrzewanie domu.

pompa ciepła Mikołów

Pompy ciepła — powietrze bez smogu

Instalowane w domach jednorodzinnych pompy ciepła pomagają w ograniczeniu zanieczyszczeń powietrza, ponieważ kiedy ogrzewają budynek, nie zachodzi reakcja spalania paliw, takich jak gaz ziemny, węgiel kamienny, olej opałowy itp. Pompy ciepła wykorzystują przemiany termodynamiczne energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Źródłami tymi są, w przypadku tych urządzeń grzewczych, powietrze lub grunt. Pobierane ciepło jest w praktyce nieograniczone — nie ma ryzyka wyczerpania powietrza, dostęp do gruntu istnieje zawsze, dlatego korzystanie z tych OZE, które następnie zamieniane jest na energię grzewczą, jest ekologiczne i ekonomiczne (brak cyklicznych opłat za paliwo do ogrzewania!). Ponosimy jedynie koszty energii elektrycznej potrzebnej do pracy pompy ciepła.

Montowanie pompy ciepła

Montaż powietrznej pompy ciepła trwa zwykle do trzech dni roboczych. Na specjalnym podeście na zewnątrz budynku, najczęściej przy elewacji, montuje się zewnętrzną jednostkę z wentylatorem. Powietrzne pompy ciepła uchodzą za najtańszy w instalacji typ urządzenia. Droższe gruntowe pompy ciepła wymagają zamontowania specjalnych kolektorów, a to wiąże się z odwiertami w głąb ziemi lub wykopami. Niemniej, gruntowa pompa ciepła to gwarancja w pełni hermetycznego obiegu energii, niezależnego od warunków zewnętrznych. Pamiętać trzeba, że każda pompa ciepła będzie działała efektywnie, o ile jej moc zostanie prawidłowo dopasowana do zapotrzebowania budynku na ciepło. Nasi Autoryzowani Partnerzy pomogą w doborze i montażu najlepszych urządzeń.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

Ekogeoterm Wojciech Mazur

ul. Chrzanowska 69 A,
43-600 Jaworzno
tel: 502 591 335
e-mail: eko@ekogeoterm.pl
ekogeoterm.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl