Menu Zamknij

Pompy ciepła Luboń

Pompy ciepła w Luboniu

Podpoznański Luboń to miasto, gdzie pompy ciepła zyskują coraz większą popularność wśród mieszkańców domów jednorodzinnych. Właściciele nierzadko wymieniają stare kotły grzewcze właśnie na pompy ciepła, które są nowoczesne, bezobsługowe, gwarantują optymalną temperaturę domu w mroźnych miesiącach oraz ochładzają budynek dzięki chłodzeniu aktywnemu bądź pasywnemu latem. Pompy ciepła szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku domów, gdzie montowane jest ogrzewanie podłogowe, ale nie jest to warunek ich instalacji. Gruntowe pompy ciepła działają niezawodnie nawet przez dwie dekady, a najlepsze modele mogą całorocznie produkować ciepłą wodę użytkową do wykorzystana przez mieszkańców domu.

Pompa ciepła Luboń

Brak wydatków na paliwa grzewcze

Jedną z zalet pomp ciepła jest to, że wraz z rozpoczęciem ogrzewania tymi urządzeniami znika konieczność cyklicznych opłat za paliwa grzewcze. W przypadku tradycyjnych urządzeń, takich jak kotły węglowe czy gazowe, rosnące rachunki za paliwo są nie do uniknięcia. Ostatnimi czasy szczególnie mocno odczuli to ci, którzy korzystali z pieców gazowych — stawki za gaz z przyczyn polityczno-gospodarczych osiągnęły wyjątkowo wysokie poziomy. Pompy ciepła są prawie samowystarczalne — swoje „paliwo” w postaci energii cieplnej pobierają ze źródeł naturalnych i darmowych, czyli z powietrza lub spod gruntu, korzystając przy tym jedynie z energii elektrycznej. Nie ma więc konieczności zaopatrywania się w węgiel, olej opałowy czy obowiązku dostarczania drogiego gazu, ponieważ pompa ciepła sama tworzy energię grzewczą na bazie przemian termodynamicznych pobranego z OZE ciepła.

Dotacja na pompę ciepła

Trwa rządowy program Czyste Powietrze, który umożliwia złożenie wniosku o dofinansowanie na zakup i montaż niskoemisyjnego urządzenia, jakim jest pompa ciepła. Na bezzwrotną dotację mogą liczyć ci właściciele domów, którzy zdecydują się na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ogrzewania na niskoemisyjne. Z kolei część kosztów związanych z przedsięwzięciem odpisać można od podatku. Umożliwia to tzw. ulga termomodernizacyjna. Dla właścicieli nowych domów i osób dopiero rozpoczynających budowę jest natomiast program Moje Ciepło. Możliwości te sprawiają, że zakup i montaż pompy ciepła staje się dużo łaskawszy dla budżetu.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Grins Technika Grzewcza i Wentylacyjna

ul. Kuźnicza 2
62-095 Murowana Goślina
tel: 663 102 506
e-mail: biuro@grins.pl
e-mail: grzegorz@grins.pl

PS Electric Piotr Spyrka

ul. Poznańska 88,
61-160 Daszewice
tel: 516 190 796
e-mail: biuro@pselectric.pl