Menu Zamknij

Pompy ciepła Leszno

Energia odnawialna w Lesznie

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła marki CTC. Posiadamy sieć Partnerów Handlowych na terenie całego kraju, zarówno w większych, jak i mniejszych miastach - na przykład w Lesznie. Jest to miasto położone między Poznaniem a Wrocławiem, których mieszkańcy chętnie uciekają do bardziej spokojniejszych miejsc takich jak Leszno. Energooszczędne rozwiązania wydają się być dobrym pomysłem do ogrzewania domów, by ich mieszkańcy mogli odetchnąć od wielkomiejskich, wszechobecnych spalin. Jednym z takich rozwiązań są pompy ciepła - gruntowe lub powietrzne, które gwarantują czyste powietrze.

pompa ciepła Leszno

Korzyści pomp ciepła

Pompy ciepła, niezależnie od rodzaju, charakteryzują się ekologicznym procesem ogrzewania domu. Nie potrzebują one paliw kopalnych do swojego działania, nie generują zatem spalin, sadzy i pyłu. Domownicy nie muszą się także obawiać o zabójczy czad. Dzieje się tak, ponieważ pompa ciepła czerpie energię potrzebną do ogrzewania z naturalnych, odnawialnych źródeł, takich jak grunt, powietrze czy woda. Są one nie tylko ekologiczne, ale i darmowe. Między innymi dzięki temu koszt użytkowania pompy ciepła jest niski. Jest tak również dlatego, że dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła może działać efektywnie przez wiele lat. Stabilność instalacji zapewniona jest także przez wiele innych czynników, a jednym z nich - w przypadku gruntowych pomp ciepła - są odwierty wgłąb ziemi. Montaż tego ekologicznego urządzenia grzewczego wiąże się dużym komfortem użytkowania. Pompa ciepła jest bowiem niemal bezobsługowa. Nowoczesny sterownik zapewnia proste sterowanie. Co więcej - urządzenie może być kontrolowane także poprzez darmową aplikację w telefonie.

Dofinansowanie na pompę ciepła

Montaż pompy ciepła nie musi być dużym wydatkiem. Koszta inwestycji można znacznie pomniejszyć, szczególnie jeśli myśli się o wymianie nieekologicznego źródła ogrzewania na nową, przyjazną dla środowiska technologię. Inwestując w pompę ciepła warto mieć na uwadze program Czyste Powietrze, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie. Dotacja ta łączy się na przykład z programem Mój Prąd (panele fotowoltaiczne) oraz z Ulgą Termomodernizacyjną. W jej ramach można odliczyć koszta związane z zakupem i montażem pomp ciepła i całej instalacji, w rozliczeniu rocznym PIT.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Instal-Perfekt Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Łużycka 31, 64-100 Leszno
tel: 605 224 786 lub 578 111 587
e-mail: info@instal-perfekt.pl
instal-perfekt.pl