Menu Zamknij

Pompy ciepła Kwidzyn

Pompy ciepła w Kwidzynie

Kwidzyn to miasto, na którego terenie montowanych jest coraz więcej pomp ciepła. Urządzenia te, których główną funkcją jest ogrzewanie domu podczas zimowych miesięcy, pracują w pełni bezobsługowo. Pompy ciepła są też bezawaryjne, mogą bez przeszkód działać nawet ponad dwie dekady. Najczęściej wybierane są powietrzne i gruntowe pompy ciepła. Oba typy urządzeń produkują ciepło grzewcze za pomocą przemian termodynamicznych energii cieplnej pobranej z odnawialnych źródeł energii. Fakt ten jest powodem, dla którego uznaje się je za jedne z najbardziej ekologicznych metod na ogrzewanie budynku. Wraz z zainteresowaniem pompami ciepła wzrasta więc świadomość ekologiczna, której wymierny skutek można obserwować w lepszej jakości kwidzyńskiego powietrza.

pompa ciepła Białystok

Produkcja ciepłej wody

Oprócz funkcji grzewczej, pompy ciepła mogą pełnić jeszcze funkcję związaną z produkowaniem ciepłej wody użytkowej. Jeśli urządzenie wyposażone jest w zasobnik c.w.u., może produkować ciepłą wodę i to w bardzo wydajny sposób. Efektywność i wydajność produkcji c.w.u. wiąże się z jakością pompy ciepła. Najlepsze urządzenia, szczególnie mowa tu o szwedzkiej marce CTC, wykorzystują opatentowaną technologię Gorącego Gazu, która pozwala na produkowanie bardzo dużej ilości c.w.u. o wysokiej temperaturze wyjściowej. Jeśli dodać do tego technologię tzw. termicznego uwarstwienia wody, to mieszkańcy ogrzewanego pompą ciepła domu mogą przez cały rok korzystać z naprawdę dużych możliwości taniego wytwarzania ciepłej wody do użytku domowego.

Czy pompa ciepła jest droga?

Zakup i montaż urządzenia to niemała inwestycja, jednak zwraca się dość szybko. Pompy ciepła typu powietrze-woda są z reguły tańsze niż inne typy, a ich montaż trwa najkrócej. Z kolei nawet najdroższe gruntowe pompy ciepła nie muszą być obciążeniem dla budżetu, jeśli brać pod uwagę możliwość dotacji. Trwa rządowy program Czyste Powietrze, który zakłada od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji na wymianę starego kotła na nowoczesną pompę ciepła. Dodatkowo dofinansowanie może być łączone z ulgą termomodernizacyjną, w ramach której istnieje możliwość odliczenia od podatku części poniesionych wydatków.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Rat-Instal Ludwik Ratkowski

ul. Mickiewicza 20,
82-200 Malbork
tel: 508 128 276
e-mail: rat-instal@wp.pl