Menu Zamknij

Pompy ciepła Jastrzębie Zdrój

Ekologia ważna dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju

Jastrzębie-Zdrój położone jest blisko granicy polsko-czeskiej. Najwyżej położone punkty miasta to idealne miejsca widokowe na najwyższe szczyty Tatr i Karpat Zachodnich. Niegdyś w mieście istniało uzdrowisko, o czym przypomina piękna dzielnica Zdrój oraz Park Zdrojowy. Drogi i ścieżki w Jastrzębiu-Zdroju tworzą zestawienie Jastrzębskiego Szlaku Przyrodniczego. Nie jest to szlak ściśle wytyczony i oznakowany, lecz stanowi wskazówki dla turystów, gdzie warto zajrzeć i jakie zakątki odwiedzić. Zamiłowanie do natury i dbałości o środowisko naturalne widać również na przykładzie codziennych wyborów czy nawet decyzji budowlano-architektonicznych - wśród właścicieli domów jednorodzinnych obserwuje się rosnące zainteresowanie instalowaniem ekologicznych pomp ciepła.

pompa ciepła Jastrzębie Zdrój

Pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju

Popularność pomp ciepła bierze się przede wszystkim z faktu, że do ogrzewania domu nie potrzebują tradycyjnych paliw — węgla kamiennego, gazu ziemnego, oleju opałowego itp. Wszystkie te paliwa emitują niestety substancje uboczne — dym pełen związków chemicznych, niekoniecznie korzystnych dla natury czy zdrowia człowieka. Pompy ciepła zaś uzyskują ciepło nie dzięki spalaniu, tylko dzięki przemianom termodynamicznym ciepła pobieranego z powietrza lub gruntu. Nie ma więc ryzyka, że do atmosfery przedostają się szkodliwe związki, natomiast efektywność samego ogrzewania jest w pełni zadowalająca. Co więcej, ogrzewanie to nie jedyna funkcja pomp ciepła. Latem mogą ochłodzić wnętrze domu, a przez cały rok zaś produkować ciepłą wodę użytkową.

Jak montuje się pompy ciepła?

Montaż pomp ciepła uzależniony jest od typu urządzenia. Najłatwiejsze w montażu są urządzenia typu powietrze-woda. Posiadają one zewnętrzną jednostkę z wentylatorem, którą umieszcza się na zewnątrz budynku. Całe przedsięwzięcie trwa zwykle maksymalnie do trzech dni roboczych. Z kolei gruntowe pompy ciepła wymagają kolektorów z płynem odbierającym energię cieplną z gruntu. Wprowadza się je do specjalnych odwiertów lub wykopów pionowo bądź horyzontalnie. Doświadczenie naszych Autoryzowanych Partnerów pozwala na najlepszą jakość usług montażowych i serwisowych.

Instalatorzy w Twojej okolicy

QUERCU Jarosław Godula

ul. Legionów 43,
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl