Menu Zamknij

Pompy ciepła Czeladź

Pompy ciepła w Czeladzi

Miasto Czeladź położone w zagłębiu Dąbrowskim w powiecie będzińskim. Na terenie tym działa Centralny Zakład Odwadniania Kopalń, którego zadaniem jest między innymi rewitalizacja przejmowanych terenów pogórniczych. Nacisk kładziony jest również na dbałość o środowisko naturalne. Nie dziwi więc fakt, że wielu mieszkańców Czeladzi, którzy są właścicielami domów jednorodzinnych, coraz bardziej zainteresowanych jest ekologicznymi pompami ciepła. Te urządzenia grzewcze są świetną alternatywą dla tradycyjnych kotłów na węgiel kamienny czy gaz ziemny. Proekologiczny aspekt wiąże się m.in. z korzystaniem przez pompy ciepła z odnawialnych źródeł energii. Największą popularnością cieszą się gruntowe i powietrzne pompy ciepła. Każdy z typów pomp ciepła ogrzeje budynek mieszkalny w miesiącach zimowych i może zapewnić ciepłą wodę użytkową w trakcie całego roku.

pompa ciepła Czeladź

Ekologiczne OZE

Czerpanie energii z odnawialnych źródeł wyróżnia pompy ciepła spośród innych urządzeń zapewniających komfort cieplny. OZE występują w niemal nieograniczonej ilości, a ich regeneracja jest tak szybka, że zużycie jest dla nas w praktyce niezauważalne. O jakich konkretnie źródłach mowa? W przypadku pompy ciepła typu powietrze-woda chodzi o czerpanie energii cieplnej z powietrza nawiewanego przez zewnętrzną jednostkę z wentylatorem. Ciepło z powietrza jest następnie przekształcane w energię grzewczą na bazie przemian termodynamicznych. Z kolei w przypadku gruntowej pompy ciepła również mamy do czynienia z zamianą pobranej energii w ciepło grzewcze, jednak źródłem jest tutaj grunt, a sama energia cieplna pobierana jest dzięki umieszczonym w gruncie kolektorom wypełnionym najczęściej roztworem glikolu propylenowego i wody.

Profesjonalny montaż pomp ciepła

Montaż powietrznej pompy ciepła zwykle trwa do trzech dni roboczych. Gruntowa pompa ciepła wymaga odwiertów (dla kolektorów pionowych) lub wykopów (w przypadku kolektorów w układzie horyzontalnym). Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Partnerami. Fachowcy ci mają niezbędne wykształcenie, umiejętności i doświadczenie, które pozwala na najwyższą jakość świadczonych usług — zarówno montażu, jak i serwisowania pomp ciepła. Doskonale też znają specyfikę pomp ciepła najwyższej klasy — takiej światowej marki jak CTC.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl