Menu Zamknij

Pompy ciepła Ciechanów

Energia odnawialna w Ciechanowie

Dystrybucja pomp ciepła CTC przez firmę Nowatermia odbywa się na terenie całej Polski. W województwie mazowieckim jest wielu instalatorów będących ich autoryzowanymi partnerami. Dzięki temu mieszkańcy różnych zakątków (na przykład Ciechanowa) nie mają problemu z dostępem do tych urządzeń. Ciechanów to miasteczko położone na północ od stolicy, z której ludzie chętnie się przeprowadzają właśnie w takie miejsca, by odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i nie zawsze dobrej jakości powietrza. Decydując się na przeprowadzkę mają więc na uwadze życie w zgodzie z naturą oraz komfort. Obydwie te rzeczy może zapewnić pompa ciepła zamontowana w budynku mieszkalnym. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii równa się z ekologią, brakiem dymu i pyłów oraz zerowymi kosztami za materiały eksploatacyjne potrzebnymi do wytworzenia ciepła.

pompa ciepła Ciechanów

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła są cenione nie tylko ze względu na aspekty ekologiczne. Dają one również sporo komfortu. Nowoczesny, intuicyjny sterownik urządzenia pozwala na proste sterowanie. Pompę ciepła można również kontrolować przez aplikację w telefonie - będąc nawet daleko od domu. Poza tym, dobrze dobrana i zamontowana jednostka może służyć bezawaryjnie przez długie lata. Stabilność działania zapewniają również odwierty - jeśli decydujemy się na gruntową pompę ciepła. Urządzenie w procesie ogrzewania nie tworzy produktów ubocznych takich jak dym czy pyły. Dla jej użytkownika oznacza to czyste otoczenie. Jest to także korzyść dla osób, które dopiero planują budowę swojego domu i zastanawiają się nad montażem pompy ciepła. W takiej sytuacji można zrezygnować z budowy komina, który swoją drogą bywa kosztowny.

Dofinansowanie do pomp ciepła

W trosce o środowisko mieszkańców zarówno Ciechanowa jak i całej Polski, powstał szereg różnych dopłat, które umożliwiają montaż ekologicznego urządzenia grzewczego za niewielkie pieniądze. Dla osób, które chcą wymienić stary, nieekologiczny kocioł, interesujący może okazać się program Czyste Powietrze. W 2022 roku, osoby budujące nowe domy również będą mogły pomniejszyć koszta związane z zakupem i montażem pompy ciepła - taką możliwość da program Moje Ciepło. Poza obydwoma dofinansowaniami, istnieje również możliwość odliczenia od rozliczenia rocznego PIT usług związanych z termomodernizacją budynku. Wszystko w ramach tak zwanej ulgi termomodernizacyjnej.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Bukowski Instalator

Dębsk 3B,
06-516 Dębsk
tel: 514 453 061