Menu Zamknij

Pompy ciepła Chojnice

Pompy ciepła w Chojnicach

Na pograniczu Borów Tucholskich, w pasie Pojezierza Krajeńskiego leżą Chojnice, czyli miasto Pomorza Gdańskiego. W Chojnicach o pompach ciepła mówi się z coraz większym zainteresowaniem. Chojniczanie chętnie inwestują w pompy ciepła, które mają przede wszystkim zapewnić w ich domach optymalną temperaturę zimą, ale też cenna staje się możliwość chłodzenia budynku w miesiącach upalnych oraz całoroczna produkcja ciepłej wody użytkowej. Tuż obok Chojnic, w sercu Borów Tucholskich istnieje hotel, który zdecydował się na zastosowanie najnowszych gruntowych pomp ciepła z technologią inwerterową, dostosowującą na bieżąco moc grzewczą urządzenia do aktualnych potrzeb. Wydajność i energooszczędność pomp ciepła są cechami realnie chwalonymi przez osoby, które używają ich każdego dnia.

pompa ciepła Chojnice

Dofinansowanie pomp ciepła

Inwestycja w pompę ciepła zwraca się już po kilku latach, szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy ich dodatkowe zalety, takie jak zasobnik c.w.u. i możliwość pasywnego chłodzenia latem. Produkcja ciepłej wody użytkowej przez pompę ciepła może wiązać się ze zmniejszeniem rachunków za ciepłą wodę nawet 30% w skali miesiąca. Niemniej, istnieje możliwość jeszcze większych oszczędności, i to już na poziomie zakupu czy montażu. Umożliwia to Program Czyste Powietrze, w ramach którego otrzymać można bezzwrotne dotacje na ten cel w przypadku wymiany na pompę ciepła przestarzałych kotłów grzewczych. Wymiana tradycyjnych źródeł ogrzewania na ekologiczne może być też objęta ulgą termomodernizacją.

Montaż pomp ciepła w Chojnicach

Na terenie całego kraju, w tym również w województwie pomorskim znaleźć można sprawdzonych instalatorów pomp ciepła. Polecamy kontakt z naszymi Autoryzowanymi Partnerami. Posiadają oni kwalifikacje zarówno do sprzedaży, jak i montażu oraz serwisowania pomp ciepła najwyższej klasy. Urządzenia szwedzkiej marki CTC nie mają przed nimi tajemnic.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Rat-Instal Ludwik Ratkowski

ul. Mickiewicza 20,
82-200 Malbork
tel: 508 128 276
e-mail: rat-instal@wp.pl