Menu Zamknij

Pompy ciepła Bydgoszcz

Energia odnawialna w Bydgoszczy

Oferta naszej firmy obejmuje zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła. Autoryzowani Partnerzy zajmują się ich montażem na terenie całej Polski - w tym w Bydgoszczy. Jest to największe miasto w województwie kujawsko-pomorskim i jest ośrodkiem kulturalnym, naukowym i akademickim. Działa tam również Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Miejskie zabudowy kontrastują z bogatym środowiskiem przyrodniczym: rzekami, lasami czy parkami. Ponadto, Bydgoszcz aż w 35% położona jest w strefie krajobrazu chronionego. Aby dbać o liczne skarby natury, warto przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Jednym z rozwiązań może być wymiana starych kotłów węglowych na ekologiczne urządzenia grzewcze - na przykład pompy ciepła. Wykorzystując je do ogrzewania budynków, do atmosfery nie są emitowane żadne szkodliwe substancje. Dzieje się tak, ponieważ pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii (gruntu, powietrza lub wody). Nie zachodzi więc proces spalania - tak jak w przypadku kotłów zasilanych paliwami kopalnymi. Odnawialne źródła energii są również darmowe - Bydgoszczanie mogą więc pomniejszyć swoje wydatki na ogrzewanie.

pompa ciepła Bydgoszcz

Rodzaje pomp ciepła

Powietrzne oraz gruntowe pompy ciepła są coraz bardziej popularnymi źródłami ogrzewania zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dla budynków wielkopowierzchniowych. Te pierwsze pobierają energię z powietrza i charakteryzują się posiadaniem jednostki zewnętrznej. Za to gruntowe pompy ciepła działają w układzie zamkniętym i dzięki temu nie są narażone na różnego rodzaju ciężkie warunki atmosferyczne. Do ich montażu niezbędne są odwierty, które zapewniają pobór darmowej energii z głębi ziemi.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Mieszkańcy Bydgoszczy, którzy chcą wymienić nieekologiczne źródło ogrzewania na pompę ciepła, mogą skorzystać z różnego rodzaju dotacji. Jedną z nich jest program "Czyste Powietrze" który daje możliwość kupna i montażu pompy ciepła znacznie taniej, niż to możliwe. Dodatkowo, dotacja ta łączy się z ulgą termomodernizacyjną. Dzięki niej można odliczyć zakup materiałów związanych z montażem pompy ciepła w rozliczeniu rocznym PIT.

Instalatorzy w Twojej okolicy

HILDEBRANT

ul. Żeglarska 2, 88-400 Żnin
tel: 663 636 439
tel: 665 543 080
e-mail: biuro@hildebrant.pl
hildebrant.pl