Menu Zamknij

Pompy ciepła Bełchatów

Pompy ciepła w Bełchatowie

Bełchatów wraz z okolicznymi miastami to tereny, na których montaż pomp ciepła staje się coraz bardziej popularny. Wynika to z faktu, że mieszkańcy tych terenów szukają alternatywy dla ogrzewania tradycyjnego. Jedną z przyczyn są dość wysokie rachunki za ogrzewanie gazowe. Mają one związek z rosnącymi cenami za wydobycie i dostarczenie gazu do gospodarstw domowych, co ma odzwierciedlenie właśnie na rachunkach. Drugi powód zainteresowania pompami ciepła to ich wielofunkcyjność oraz ekologia działania.

pompa ciepła Bełchatów

Ciepła woda użytkowa z pompą ciepła

Pompy ciepła, oprócz ogrzewania domu podczas zimowych miesięcy, służyć mogą do chłodzenia budynku latem. W przypadku pomp gruntowych jest to możliwe dzięki tzw. chłodzeniu pasywnemu, którego skutkiem jest obniżenie nawet o kilka stopni temperatury wewnątrz budynku i to bez użycia żadnej dodatkowej instalacji chłodzenia. Z kolei najlepsze modele potrafią wyprodukować ciepłą wodę użytkową nawet w ilości 545 litrów i temperaturze 40 stopni Celsjusza, oszczędzając tym samym nawet 30% na rachunkach za c.w.u. w skali miesiąca! Wyprodukowaną wodę użyć można do różnych celów - kąpieli, prysznica itp. Na szczególną uwagę zasługuje technologia Gorącego Gazu, która stanowi najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie produkcji c.w.u przez pompę ciepła. Technologię tę opatentowała firma Thermia.

Ekologia pomp ciepła

Nie można pominąć ekologicznego aspektu pomp ciepła. Urządzenia te korzystają z OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. W przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów, które energię grzewczą uzyskują ze spalania gazu czy węgla, pompy ciepła czerpią ją z powietrza bądź gruntu. Źródła te są darmowe i w praktyce niewyczerpalne. Dodatkową zaletą jest fakt, że pompy ciepła podczas swojego działania nie generują do atmosfery dymu, a co za tym idzie - żadnych szkodliwych substancji. Dzięki temu można je uznać za urządzenia wysoce ekologiczne.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Wobo Monter

ul. św. Rocha 108,
42-200 Częstochowa
tel: 34 368 06 51
e-mail: wobomonter@wobomonter.pl
wobomonter.pl