Menu Zamknij

Pompa ciepła CTC GSi 600

Gruntowe pompy ciepła CTC GSi 600

Nowa seria stylowych, bardzo nowoczesnych i ekonomicznych gruntowych pomp ciepła o modulowanej mocy, które gotowe są na wszystkie wyzwania przyszłości.

Pompa ciepła CTC GSi 600 posiada wyświetlacz dotykowy z łatwym w obsłudze interfejsem, dzięki któremu można w prosty sposób uzyskać dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Istnieje także możliwość wykonania lustrzanego odbicia wyświetlacza na tablecie, telefonie lub komputerze, co sprawia, że praca z ustawieniami pompy ciepła jest jeszcze przyjemniejsza. Interfejs jest wielojęzyczny, posiada czytelne symbole pomagające w poruszaniu się po najważniejszych opcjach np. regulację ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Zintegrowany zawór mieszający reguluje temperaturę zasilania i uwzględnia zarówno temperaturę wewnętrzną, jak i zewnętrzną.

Dzięki sterowaniu inwerterowemu CTC GSi 600 automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania na energię w budynku przez cały rok. Gdy wymagana jest wyższa wydajność, dostawa ciepła wzrasta, gdy wymagana jest mniejsza moc, sprężarka przełącza się na niższe obroty. Dzięki temu niezależnie od panującej w danej chwili temperatury na zewnątrz, zawsze osiągniesz maksymalną możliwą efektywność.

Seria CTC GSi 600
Pompy gruntowe CTC GSi 600

Bardzo wysoki sezonowy współczynnik efektywności SCOP oznacza, że w ciągu roku urządzenie dostarcza 5 razy więcej energii, niż zużywa. Sprężarka i inne komponenty chłodnicze znajdują się w zamkniętym, oddzielnym i dodatkowo zaizolowanym akustycznie module, co czyni tę pompę ciepła niezwykle cichą - tylko 34 dB (A). CTC GSi uzyskuje wysoką efektywność, a dzięki izolacji cieplnej minimalizowane są straty ciepła. GSi 600 spełnia wymagania na ocenę A+++, czyli najlepszą możliwą klasę energetyczną, jaką może mieć pompa ciepła.

CTC GSi 600 automatycznie dostosowuje się do istniejącego dolnego źródła. Oznacza to, że podczas wymiany starej pompy ciepła koszty instalacji będą niższe. Dodatkowo produkt otrzymał nowe elastyczne możliwości połączenia, które jeszcze bardziej ułatwiają jego montaż i są doceniane przez instalatorów.

Seria pomp ciepła GSi 600 jest wyposażona w wysokowydajny, wytwarzający jednorazowo ponad 300 litrów, system podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła dostępne są w trzech wielkościach w zależności od wymagań budynku i użytkownika: 608, 612 i 616.

EnergyFlex daje niemal nieograniczone możliwości rozbudowy systemu grzewczego w przyszłości. Bez problemu podłączyć możemy kolektory słoneczne, kocioł lub kominek z płaszczem wodnym, aby one również mogły uczestniczyć w dostawie ciepła.

CTC GSi 600 ma fabrycznie zamontowany moduł łączności z Internetem, który umożliwia zdalne sterowanie pompą ciepła. Aby zapewnić kompatybilność z systemami inteligentnego budynku, produkt jest przystosowany do połączenia z Alexą, Google Home itp. Jest także SmartGrid Ready, co oznacza, że może współpracować z inteligentną siecią elektryczną. Bez wątpienia więc są to urządzenia kompletne, które swoimi możliwościami wybiegają w przyszłość i są przygotowane na wszystkie zmiany, które mogą nastąpić.

Dostępne modele:

  • CTC GSi 608 - (2.3 - 7.7 kW), nr katalogowy 589300001
  • CTC GSi 612 - (2,1-12,1 kW), nr katalogowy 589300002
  • CTC GSi 616 - (4,2-15,6 kW), nr katalogowy 589300003