Menu Zamknij

Powietrzna pompa ciepła CTC EcoAir 700M

Ogrzewanie i chłodzenie w jednym urządzeniu!

Pompy ciepła powietrze-woda o regulowanej prędkości z naturalnym czynnikiem chłodniczym R290. Nowa fantastyczna gama pomp ciepła łączy szwedzką myśl techniczną ze skandynawskim wzornictwem. Pompy zapewniają idealne warunki w pomieszczeniach, łącząc funkcje ogrzewania i chłodzenia.

Regulacja prędkości

CTC EcoAir 700M to seria pomp ciepła typu powietrze- woda sterowanych falownikiem, które w ciągu całego roku automatycznie dostosowują się do zapotrzebowania budynku.

Design

Podczas projektowania nowych pomp ciepła zespół projektantów CTC we współpracy z inżynierami skupił się na aspektach wewnętrznych i zewnętrznych. Urządzenie ma atrakcyjny, minimalistyczny i stylowy wygląd, który pasuje do niemal każdego otoczenia. Nowa pokrywa i smukłe linie podkreślają historię szwedzkiego wzornictwa i dbałość o szczegóły.

Propanowa pompa ciepła CTC EcoAir 700M
Pompa ciepła CTC EcoAir 700M

Ochrona środowiska

100 lat doświadczenia firmy CTC wykorzystane zostało do aktywnego działania na rzecz zrównoważonego i wolnego od paliw kopalnych społeczeństwa. Połączono dobre praktyki z zakresu ochrony środowiska, innowacje i najnowsze rozwiązania techniczne. Zastosowany czynnik chłodniczy R290 (propan), jest jednym z najbardziej naturalnych istniejących czynników chłodniczych. Wpływ czynnika R290 na powstawanie efektu cieplarnianego jest bardzo niski, co potwierdza współczynnik GWP (ang. Global Warming Potential) wynoszący zaledwie 3.
Wybierając pompę ciepła z czynnikiem R290, dokonujesz świadomego wyboru na rzecz lepszej przyszłości. Możesz cieszyć się komfortowymi warunkami w pomieszczeniach, wiedząc, że przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego. Witamy w bardziej ekologicznym i bardziej energooszczędnym świecie.

Chłodzenie/ogrzewanie

Nowe pompy ciepła mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać, zapewniając idealny klimat w pomieszczeniach. W chłodniejszych miesiącach pompa CTC EcoAir dostarcza zarówno ciepło, jak i ciepłą wodę. W cieplejszych okresach roku zaawansowana funkcja chłodzenia zapewnia niezwykle komfortowe warunki w pomieszczeniach. Pompa ciepła przełącza się z dostarczania ciepła na chłodzenie przy użyciu instalacji podłogowej lub oddzielnego systemu klimakonwektorów.

Wysoka efektywność

Wysoka wydajność i klasa efektywności energetycznej A+++ oznaczają mniejsze zużycie energii przez jednostki zewnętrzne. W połączeniu z nowoczesnymi systemami sterowania pompa ciepła może wykorzystywać możliwości inteligentnej sieci elektroenergetycznej, jeszcze bardziej obniżając koszty energii. Nowe pompy ciepła są kompatybilne ze wszystkimi zbiornikami marki CTC, jednostkami wewnętrznymi i systemami sterowania.

CTC EcoAir 700M - szwedzka pompa ciepła z czynnikiem R290

Zintegrowane połączenie z Internetem

Moduły CTC EcoZenith i360 i CTC EcoLogic L/M są standardowo wyposażone w możliwość połączenia z Internetem, co znacząco ułatwia zdalne sterowanie pompą ciepła. Aby zapewnić zgodność z inteligentnymi domami, produkt jest przystosowany do połączenia z takimi usługami jak Alexa czy Google Home.

EnergyFlex

Dostępne akcesoria pozwalają łatwo rozbudować instalację o ogrzewanie solarne, uzupełnić ją o takie źródła ciepła, jak kominek z płaszczem wodnym lub używany dotychczas kocioł, czy też przyłączyć basen, aby korzystać z ogrzewania także latem.

Zdalne sterowanie

Aplikacja myUplink pozwala monitorować działanie systemu pompy ciepła i sterować nią bezpośrednio za pomocą smartfona. Pozwala to między innymi na regulowanie temperatury i otrzymywanie powiadomień o alarmach w razie przerwania pracy instalacji. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store lub Google Play.

Dostępne modele urządzenia:

  • CTC EcoAir 708M - nr katalogowy 590500001
  • CTC EcoAir 712M  - nr katalogowy 590510001