Menu Zamknij

Pompy ciepła Żywiec

Pompy ciepła w Żywcu

Żywiec to miasto w południowej Polsce na terenie Kotliny Żywieckiej. W mieście znajduje się rezerwat przyrody Grapa oraz wiele innych ważnych obiektów przyrodniczych. Mimo to, pod względem ochrony środowiska Żywiec ma jeszcze wiele do zrobienia. W 2016 roku miasto zostało uznane za najbardziej zanieczyszczone pod względem jakości powietrza. Od tamtego czasu mieszkańcy miasta próbują przeciwdziałać zanieczyszczeniu i minimalizować ryzyko powstawania smogu. Z pewnością jedną z metod jest wymiana starych, nieefektywnych źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na ekologiczne pompy ciepła. Fakt ten oraz inne korzyści płynące z instalacji tych urządzeń, takie jak chłodzenie budynku latem czy podgrzewanie ciepłej wody użytkowej po niskich kosztach, tłumaczą coraz bardziej rosnącą popularność pomp ciepła w Żywcu.

Pompa ciepła Żywiec

Ekologia z pompami ciepła

Pompy ciepła są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych instalacji grzewczych, takich jak kotły gazowe czy węglowe. W przypadku zwykłych wysokoemisyjnych urządzeń produkcja ciepła wiąże się z wykorzystaniem reakcji spalania — węgla, gazu, oleju opałowego itd. Każde spalanie to z kolei generowanie substancji ubocznych — dymu i zawartych w nim niekorzystnych dla zdrowia elementów, popiołu itd. Ekologiczne pompy ciepła produkują ciepło grzewcze nie dzięki spalaniu paliw, lecz termodynamicznej przemianie energii cieplnej pobranej z powietrza lub spod gruntu. Dzięki temu są przykładem niskoemisyjnej instalacji grzewczej, przyjaznej środowisku, o której ekolodzy wypowiadają się z ogromną przychylnością.

Dotacja na wymianę pomp ciepła

Wciąż trwa rządowy program Czyste Powietrze, który umożliwia złożenie wniosku o dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła. Na dotację liczyć mogą ci, którzy zdecydują się wymienić wysokoemisyjne źródła ciepła w budynku jednorodzinnym na urządzenia ekologiczne. Warto skorzystać z takiej możliwości. Zapraszamy też do współpracy z naszymi Autoryzowanymi Partnerami, którzy mają fachową wiedzę na temat pomp ciepła, a usługi montażu i serwisowania przeprowadzają z najwyższą starannością.

QUERCU

ul. Legionów 43, 43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl