Menu Zamknij

Pompy ciepła Zgorzelec

Energia odnawialna w Zgorzelcu

Pompy ciepła w Zgorzelcu, które coraz częściej są elementem instalacji grzewczej w domach mieszkańców tego miasta, to przykład na to, jak kwestie dbania o środowisko naturalne, w tym jakość powietrza, mogą mieć wyraźne przełożenie na życie codzienne. Pompy ciepła bowiem energię grzewczą pobierają z odnawialnych źródeł energii. Po pierwsze, źródła te są w praktyce niewyczerpalne, co stanowi alternatywę dla eksploatacji coraz bardziej kurczących się złóż paliw kopalnych. Po drugie, samo działanie pompy ciepła bazuje na przemianach termodynamicznych w module chłodniczym, nie zaś na reakcji spalania. Rezultat jest taki, że do atmosfery w przypadku pomp ciepła nie trafiają żadne szkodliwe substancje.

pompa ciepła Oleśnica

Oszczędność z pompą ciepła

Korzystanie z pompy ciepła to nie tylko kwestia ekologii, ale i dobrej kalkulacji. W porównaniu z tradycyjnymi metodami grzewczymi, dzięki pompie ciepła można bardzo zaoszczędzić na ogrzewaniu. OZE nie tylko są ekologiczne, ale też darmowe - ponieważ mowa o powietrzu (w przypadku pompy ciepła powietrze-woda) albo o gruncie (w przypadku gruntowej pompy ciepła). Użytkownicy pomp ciepła nie muszą więc cyklicznie opłacać rachunków za gaz ziemny czy kupować przed sezonem odpowiedniej ilości węgla, których cena ciągle rośnie. Energia do ogrzewania znajduje się w zasięgu ręki i jest bardzo tania. Dodatkowo pompa ciepła może też służyć do produkcji ciepłej wody użytkowej po bardzo niskich kosztach.

Montaż pomp ciepła

Nasi Partnerzy Handlowi, których można znaleźć na terenie całego kraju, posiadają wszelkie, pełne uprawnienia do montażu pomp ciepła szwedzkiej marki CTC. Prawidłowy montaż pomp ciepła i przetestowanie instalacji może zaważyć na efektywności późniejszej jej pracy i wpływać na żywotność urządzenia oraz komfort cieplny mieszkańców, dlatego warto postawić na sprawdzonych fachowców.

Instalatorzy w Twojej okolicy

TB system Tomasz Piksa

ul. Browarowa 1
58-400 Kamienna Góra
tel: 661 715 712
e-mail: biuro@tb-system.pl
tb-system.pl