Menu Zamknij

Pompy ciepła Zgierz

Pompy ciepła w Zgierzu

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, do których przekonuje się coraz więcej Zgierzan. Ci, którzy są właścicielami domów z pompą ciepła, chwalą je za to, że działają bezawaryjnie, są bezobsługowe, a przede wszystkim bardzo ekologiczne. Z kolei ci, którzy dopiero zastanawiają się nad doborem pompy ciepła odpowiadającej wymogom ich domu, a którzy aktualnie ogrzewają budynek tradycyjnymi kotłami, rozważają możliwość dofinansowania wymiany starego źródła ciepła w ramach programu Czyste Powietrze. Nowoczesne pompy ciepła są rozwiązaniami grzewczymi na miarę XXI wieku.

pompa ciepła Łódź

OZE a pompy ciepła

Pompy ciepła są ekologiczne, ponieważ do produkcji energii grzewczej wykorzystują odnawialne źródła energii. W przypadku powietrznej pompy ciepła będzie to powietrze otaczające budynek (pobierane przez zewnętrzną jednostkę z wentylatorem), zaś gruntowe pompy ciepła pobierają energię cieplną spod ziemi, co umożliwiają wykonane wcześniej odwierty lub wykopy, w których umieszczone są dolne wymienniki ciepła. Koniec zatem z przyczynianiem się do redukcji zasobów paliw kopalnych. W przypadku pomp ciepła eliminuje się także zagrożenia związane z zatruwaniem środowiska, ponieważ nie zachodzi w nich reakcja spalania oraz nie dochodzi do zanieczyszczania powietrza.

Dotacja na pompy ciepła

Zgierzanie chętnie korzystają z dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze. Dofinansowanie to jest bezzwrotne i dotyczy wymiany starego, nieefektywnego źródła ogrzewania na ekologiczne, a więc m.in. pompy ciepła. Istnieją aż trzy poziomy dofinansowania, z czego najwyższy zakłada nawet kilkadziesiąt złotych dotacji. Aby z niego skorzystać, należy złożyć odpowiedni wniosek i spełnić kilka warunków. Dotację łączyć można z ulgą termomodernizacyjną, która pozwala na odliczenie od podatku wydatków związanych z przedsięwzięciem.

Instalatorzy w Twojej okolicy

P.P.H.U. "NSG" Elwira Olejnik

ul. Osmolińska 13, 98-220 Zduńska Wola
tel: (0 43) 823 81 97
e-mail: nsg@onet.pl
pompyciepla-nsg.pl