Menu Zamknij

Pompy ciepła Zduńska Wola

Pompy ciepła w Zduńskiej Woli

Zduńska Wola to kolejne miasto na mapie Polski, w którym pompy ciepła zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców domów jednorodzinnych. Wśród zalet pomp ciepła wymienia się przede wszystkim ekologię i fakt, że generowanie ciepła grzewczego nie pociąga za sobą skutków w postaci emisji szkodliwego dymu czy innych trujących substancji. Pompa ciepła staje na wysokości zadania w kwestii ogrzewania domu równie dobrze, jak kocioł grzewczy, a jej przewagą jest bezawaryjność i bezobsługowa praca.

pompa ciepła Łódź

Ekologiczne pompy ciepła

Powietrzne i gruntowe pompy ciepła do ogrzewania budynku wykorzystują ciepło pobierane z powietrza lub spod ziemi. Pobrana energia zamieniana jest na energię grzewczą i trafia do instalacji. Cały proces przeprowadzany jest przez pompę ciepła w sposób ekologiczny, czyli bez udziału reakcji spalania, co miałoby miejsce w przypadku tradycyjnych kotłów na gaz, węgiel czy olej. Skoro nie ma spalania, nie ma też produktów ubocznych tego procesu - popiołu, dymu i zawartych w nim szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji. Nie istnieje również ryzyko zaczadzenia, tak bardzo niebezpiecznego dla zdrowia i życia człowieka.

Montaż pompy ciepła

Gruntowa pompa ciepła wymaga przeprowadzenia odwiertów w głąb ziemi lub wykonania wykopów, w których poprowadzone zostaną dolne wymienniki ciepła. Z kolei w przypadku powietrznej pompy ciepła, dolny wymiennik ciepła znajduje się w zewnętrznej jednostce z wentylatorem. Wybór typu pompy ciepła powinien być poprzedzony dokładną diagnostyką zapotrzebowania domu na energię grzewczą i sprawdzeniem stanu izolacji cieplnej. Nasi Autoryzowani Partnerzy w Zduńskiej Woli są gwarancją najwyższej jakości usług związanych z montażem i serwisem pomp ciepła.

Instalatorzy w Twojej okolicy

P.P.H.U. "NSG" Elwira Olejnik

ul. Osmolińska 13,
98-220 Zduńska Wola
tel: (43) 823 81 97
e-mail: nsg@onet.pl
pompyciepla-nsg.pl

Danpol

ul. Gimnastyczna 1, 94-128 Łódź
tel: 42 640 42 65
e-mail: danpol@danpol.info
danpol.info