Menu Zamknij

Pompy ciepła Zakopane

Pompy ciepła w Zakopanem

Zakopane, położone najwyżej ze wszystkich miast na terenie naszego kraju, leży w sąsiedztwie Gubałówki i Giewontu w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Mieszkańcy cieszyć mogą się bliskością Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego, ciągnącego się od Doliny Suchej Wody, aż do Doliny Małej Łąki. Coraz większa ilość mieszkańców Zakopanego zwraca uwagę na kwestie związane z ekologią, a więc i na ekologiczne urządzenia grzewcze. To z tego powodu pompy ciepła stanowią coraz częstszy wybór wśród właścicieli domów jednorodzinnych, którzy marzą o tym, by ogrzewać budynek efektywnie, tanio, a przy tym ekologicznie.

pompa ciepła Nowy Targ

Ekologiczne pompy ciepła

Pomimo bliskości Parku Narodowego i dużych obszarów zalesień, Zakopane w 2016 roku było jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej. Zanieczyszczenie powietrza spowodowane jest między innymi charakterystycznym położeniem geograficznym, które znacząco utrudnia wentylację miasta. Sezon grzewczy to okres szczególnie intensywnego powstawania smogu, który pojawia się na skutek dużej emisji zanieczyszczeń, nierzadko spowodowanej spalaniem paliw kopalnych i płynnych, zarówno w domach prywatnych, jak i lokalnych kotłowniach przemysłowych. Nie dziwi więc coraz większe zainteresowanie pompami ciepła, które ogrzewają budynek, nie emitując przy tym żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Pompa ciepła do produkcji energii grzewczej wykorzystuje OZE, a dokładniej ciepło pochodzące z powietrza, gruntu lub wody.

Dotacje na zakup i montaż pompy ciepła

Mieszkańcy, którzy zdecydują się wymienić tradycyjne, nieefektywne kotły grzewcze na gaz czy węgiel, czyli wysokoemisyjne źródła ogrzewania, na niskoemisyjne, do których należą pompy ciepła, mogą liczyć na pewne udogodnienia. Pierwsze z nich dotyczą możliwości otrzymania dotacji na ten cel. Dofinansowanie możliwe jest w ramach Programu Czyste Powietrze. Aktualne warunki otrzymania bezzwrotnej dotacji warto śledzić na oficjalnej stronie Programu. Drugie udogodnienie polega na skorzystaniu z ulgi termomodernizacyjnej. Pozwala ona odliczyć od podatku część wydatków na zakup pompy ciepła, jej montaż czy związane z nim niezbędne ekspertyzy.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Paweł Żukowski Z.U.I.E.I.E.

ul. Szlak Papieski 54A,
34-424 Bańska Wyżyna
tel: 604 779 090
e-mail: p_zukowski@poczta.fm
studnie-zakopane.pl

REM-BUD Roman Pędzimąż

ul. Pienińska 261,
34-431 Ostrowsko
tel: 602 215 579
e-mail: rembud.office@gmail.com
rembud-instal.pl