Menu Zamknij

Pompy ciepła Wrocław

Energia odnawialna we Wrocławiu

Nowatermia, jako dystrybutor pomp ciepła marki CTC w Polsce, swoich przedstawicieli posiada także we Wrocławiu - mieście będącym stolicą województwa dolnośląskiego. Wrocław jest jednym z największych miast w kraju, a cechuje się również licznymi zabytkami architektury czy też uniwersytetami. W mieście kwitnie rozwój gospodarki, do czego przyczyniają się parki technologiczne i przemysłowe - w tym Wrocławski Park Technologiczny. Dynamika miasta sprzyja doktrynie zrównoważonego rozwoju i życiu w zgodzie z naturą. Pomocny w tym może być montaż pomp ciepła nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w budynkach użyteczności publicznej. Wykorzystują one odnawialne źródła energii do ogrzewania pomieszczeń, co znaczy, że są w stu procentach ekologiczne. Do swojego działania nie potrzebują procesu spalania, co może sprawić, że powietrze nad Wrocławiem będzie znacznie czystsze.

pompa ciepła Wrocław

Gruntowe pompy ciepła

Pompy ciepła, by ogrzać budynek, wykorzystują energię odnawialną - w tym tą z głębi ziemi. Przed montażem gruntowej pompy ciepła potrzebne są odwierty, które umożliwią pobór energii z gruntu. Dlaczego warto stosować ten rodzaj pompy ciepła? Przede wszystkim, cechują się one dużą efektywnością i małą awaryjnością - wszystko dzięki zamkniętemu układowi i braku uzależnienia od warunków atmosferycznych. Gruntowe pompy ciepła są również ciche i proste w obsłudze. Posiadają intuicyjny sterownik. Dodatkowo, można ją kontrolować z poziomu swojego smartfona. Połączenie nowoczesności i ekologii w tych urządzeniach grzewczych wydają się być idealne dla takiego miasta, jakim jest Wrocław.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Wrocławianie, jak i mieszkańcy całego kraju, mają możliwość skorzystania z różnego rodzaju dotacji do pomp ciepła. Kluczowym dofinansowaniem może okazać się program "Czyste Powietrze" - przeznaczony przede wszystkim dla osób, które chcą wymienić stare, nieekologiczne źródło ogrzewania, na urządzenie takie jak pompa ciepła. Poza tym, istnieje również ulga termomodernizacyjna, dzięki której można odliczyć koszta materiałów i urządzeń związanych z między innymi montażem pompy ciepła, w rozliczeniu rocznym PIT.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Profmen Konstanty Gerlich

ul. gen. Stanisława Maczka 27a/6,
52-201 Wrocław
tel: +48 722 062 655
e-mail: konstanty.gerlich@gmail.com

MIR Energia

ul. Słoneczna 1D
55-040 Bielany Wrocławskie
tel: +48 71 347 90 23
tel: +48 509 300 161
e-mail: info@mirenergia.pl
mirenergia.pl

HALP Przemysław Legner

ul. Ignacego Mościckiego 2/2,
56-400 Oleśnica
tel: +48 669 945 268
e-mail: halp.biuro@gmail.com