Menu Zamknij

Pompy ciepła Wołomin

Pompy ciepła w Wołominie

Wołomin to jedno z wielu miast województwa mazowieckiego, którego mieszkańcy coraz przychylniej spoglądają w stronę pomp ciepła. Pompy ciepła w Wołominie zaczynają stanowić bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania. Nowoczesność i ekologia to znaki rozpoznawcze pomp ciepła. Montowane są coraz chętniej nie tylko w nowo powstających domach, w przypadku których architekci od podstaw projektują instalację grzewczą właśnie z myślą o wykorzystaniu tych urządzeń, ale też instalowane są w nieco starszych budynkach, w których kotły czy piece nie są już tak efektywne, jak za czasów swojej świetności i wymieniane na znacznie lepiej sprawdzające się w tej roli pompy ciepła.

pompa ciepła Warszawa

Montaż pompy ciepła

Montaż pompy ciepła typu powietrze-woda, gdzie dolny wymiennik ciepła występuje w postaci zewnętrznej jednostki z wentylatorem może być zrealizowany nawet w ciągu kilku dni. Gruntowa pompa ciepła wymaga więcej przygotowań, gdyż konieczne jest tutaj wykonanie bardzo głębokich odwiertów w gruncie lub wykopów, gdzie będą umieszczone wymienniki pod postacią kolektorów z płynem chłodniczym. Niemniej, ci, którzy mają już za sobą montaż pompy ciepła cieszą się z jej zalet i w zdecydowanej większości polecają tę metodę ogrzewania, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wysokiej jakości urządzenie może również chłodzić budynek latem oraz produkować ciepłą wodę użytkową przez cały rok po bardzo niskich kosztach.

Dofinansowanie pomp ciepła

Mieszkańcy Wołomina chętnie wymieniają stare urządzenia grzewcze na nowoczesne pompy ciepła również z tego względu, iż przedsięwzięcia te mogą być dofinansowane. Jest to możliwe dzięki rządowemu Programowi pod nazwą Czyste Powietrze. Ci, którzy zdecydują się wymienić mało wydaje urządzenia starej generacji na nowoczesne (w tym na pompy ciepła) mogą liczyć na uzyskanie sporej dotacji. Istnieje kilka poziomów dofinansowania, dlatego aktualne warunki jego uzyskania warto śledzić na oficjalnej stronie Programu. Dodatkową zaletą jest możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. Umożliwia ona odliczenie od podatku części kosztów i może być łączona z Programem Czyste Powietrze.

Instalatorzy w Twojej okolicy

PCM Klima

ul. Terespolska 158,
05-074 Nowy Konik
tel: 511 308 308
e-mail: biuro@pcmklima.pl
pcmklima.pl

SYNERGYO sp. z o.o.

ul. Księcia Ziemowita 53 bud. 5B
03-885 Warszawa
tel: 732 793 333
e-mail: biuro@synergyo.pl
synergyo.pl

Studio Pomp Ciepła Aneta Oszczak

Mikołajew 18,
96-516 Szymanów
tel: 696 029 697
e-mail: wojciech@oszczak.pl
oszczak.pl