Menu Zamknij

Pompy ciepła Tychy

Pompy ciepła w Tychach

Tychy to jedno z większych miast województwa śląskiego w dorzeczu Wisły. Początki rozwoju miasta wiązały się z funkcjonowaniem kilku ważnych zakładów przemysłowych. Dziś Tychy są zieloną częścią górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w sąsiedztwie lasów Puszczy Pszczyńskiej. Na północ od miasta znajdują się przepiękne Lasy Katowicko-Murckowskie, wchodzące w skład południowej części leśnego pasa ochronnego GOP. Odwiedzający miasto cenią sobie przyrodnicze walory Tychów, co ma swoje odbicie w wielu oferowanych tam usługach turystycznych i sportowo-rekreacyjnych. Z kolei na poziomie architektonicznym mieszkańcy realizują swoje proekologiczne potrzeby dzięki propagowaniu niskoemisyjnych źródeł ciepła, czego przykładem są gruntowe i powietrzne pompy ciepła, instalowane w budynkach jednorodzinnych.

Pompa ciepła Tychy

OZE i czyste powietrze

Pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii, o których ekolodzy coraz głośniej wypowiadają się w kontekście ochrony środowiska. Wykorzystanie OZE, które występują naturalnie i są w praktyce niewyczerpalne, stanowi alternatywę dla eksploatacji paliw kopalnych, których wydobycie wiąże się z ryzykiem coraz większego uszczuplania ich zasobów. Ponadto paliwa kopalne w wyniku reakcji spalania w kotłach czy piecach generują dym pełen nieobojętnych dla zdrowia substancji - pompy ciepła korzystające z OZE to brak emisji jakichkolwiek zanieczyszczeń. Uzyskiwanie energii grzewczej następuje za sprawą przemian termodynamicznych, nie reakcji spalania.

Montaż pompy ciepła

Dobór urządzenia powinien uwzględniać odpowiednią moc w stosunku do zapotrzebowania budynku na energię grzewczą. Biorąc pod uwagę takie parametry jak kubatura budynku, jakość izolacji czy zastosowany rodzaj centralnego ogrzewania, wybrać można najlepszy typ i model pompy ciepła. Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Partnerami, którzy mają niezbędną wiedzę i umiejętności gwarantujące najwyższa jakość usług - od montażu pomp ciepła po ich serwisowanie.

Instalatorzy w Twojej okolicy

RO-INSTAL

ul. Dworcowa 75,
44-190 Knurów
tel: 603 125 756
e-mail: kontakt@ro-instal.pl
ro-instal.pl

Ekogeoterm Wojciech Mazur

ul. Chrzanowska 69 A,
43-600 Jaworzno
tel: 502 591 335
e-mail: eko@ekogeoterm.pl
ekogeoterm.pl

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

QUERCU Jarosław Godula

ul. Legionów 43,
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 667 500 706
e-mail: biuro@quercu.pl
quercu.pl