Menu Zamknij

Pompy ciepła Toruń

Energooszczędne rozwiązania w Toruniu

W ofercie firmy Nowatermia znajdują się gruntowe i powietrzne pompy ciepła. Ich dystrybucja prowadzona jest w całym kraju, tym samym mieszkańcy Torunia mają możliwość zakupu tych urządzeń grzewczych. Toruń to miasto położone nad Wisłą, w województwie kujawsko-pomorskim. W całym kraju znany jest z pierników oraz Mikołaja Kopernika. Dodatkowo, posiada również bogate dziedzictwo kulturowe. Do Torunia z roku na rok przyjeżdża coraz więcej turystów - nie tylko z Polski. Poza tym, toruńskie uczelnie gromadzą rzeszę studentów. Miasto z każdej strony otoczone jest lasami. Zielone płuca Torunia, szczególnie w sezonie grzewczym, konkurują z pojawiającym się nad miastem smogiem. Pomóc w tej walce mogą ekologiczne urządzenia grzewcze, takie jak pompy ciepła. Dzięki pobieraniu energii z gruntu, powietrza lub wody, nie emitują do atmosfery żadnych szkodliwych substancji, jak dzieje się w przypadku innych źródeł ogrzewania. Pompa ciepła może więc przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

pompa ciepła Toruń

Ile kosztuje pompa ciepła?

Pompy ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii wiążą się z ekologią, jak również z niskimi kosztami użytkowania. Źródła ciepła w postaci energii z powietrza, wody czy też gruntu są bowiem darmowe. Użytkownik pompy ciepła nie musi więc wydawać pieniędzy na materiały eksploatacyjne. Dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła będzie działać efektywnie przez długie lata. W przypadku gruntowych pomp ciepła, efektywność tą zapewniają również odwierty pobierające ciepło z głębi ziemi. To gwarantuje niskie rachunki za prąd. Łącząc urządzenie z kolejnym ekologicznym rozwiązaniem, jakim są panele fotowoltaiczne, ogrzewanie może stać się niemal darmowe.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Dzięki programowi "Czyste powietrze", posiadanie pompy ciepła może stać się jeszcze bardziej realne. Mieszkańcy całego kraju, w tym - Torunia, mają możliwość wymiany starego źródła ogrzewania na nowe, ekologiczne rozwiązanie jakim jest pompa ciepła, oszczędzając swoje pieniądze. Dodatkowo, dotację można połączyć z ulgą termomodernizacyjną. Dzięki niej, w rozliczeniu rocznym PIT można odliczyć zakup materiałów związanych z termomodernizacją budynku.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Instalcentrum

Wichowo 13, 87-600 Lipno
tel: 606 391 330
e-mail: biuro@instalcentrum.com.pl
instalcentrum.com.pl