Menu Zamknij

Pompy ciepła Tczew

Energooszczędne pompy ciepła w Tczewie

W Tczewie, podobnie jak w pozostałych miastach w województwie pomorskim, obserwuje się zainteresowanie powietrznymi i gruntowymi pompami ciepła. Dobrze dobrane do potrzeb budynku urządzenia grzewcze mogą działać bezawaryjnie nawet ponad 20 lat. Pompy ciepła są więc całkiem długowieczne, ale też całkowicie bezobsługowe. Niektóre z urządzeń posiadają sprężarki inwerterowe, co oznacza płynne dopasowanie mocy do zapotrzebowania na ciepło w czasie rzeczywistym. Efekt jest taki, że zwiększająca lub zmniejszająca obroty pompa ciepła nigdy nie zużywa więcej energii, niż jest to rzeczywiście potrzebne w danym czasie. Wpływa to na niższe koszty eksploatacyjne oraz mniejsze zużycie podzespołów.

pompa ciepła Malbork

Czystsze powietrze z pompami ciepła

Pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii - powietrza bądź gruntu. Produkowanie ciepła grzewczego następuje w wyniku przemian termodynamicznych pobranej energii cieplnej z wybranego źródła, zależnego od typu urządzenia. Fakt, że w przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów, aby uzyskać ciepło grzewcze nie jest potrzebne spalanie paliw, czyni pompy ciepła jednymi z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewani. Nie emitują do atmosfery żadnych zanieczyszczeń w postaci dymu oraz znajdujących się w nim szkodliwych pyłków, które uszkadzają nasze płuca. Oprócz względów ekologicznych i zdrowotnych dla otoczenia, brak reakcji spalania przekłada się też na większe bezpieczeństwo mieszkańców ogrzewanego budynku. Nie ma bowiem ryzyka utleniania się trującego czadu - bezwonnego i niedostrzegalnego gołym okiem gazu, który kiedy zacznie się uwalniać z nieszczelnej instalacji, może być przyczyną poważnego w skutkach zaczadzenia.

Jak montuje się pompy ciepła?

Najłatwiejsza w montażu jest powietrzna pompa ciepła. Dolny wymiennik umieszcza się na zewnątrz budynku, zwykle tuż przy elewacji. Montaż trwa zwykle zaledwie dwa, trzy dni. Nieco bardziej wymagająca pod tym względem jest gruntowa pompa ciepła. Tutaj potrzebne są odwierty lub wykopy, w których następnie umieszcza się kolektory ze specjalnym płynem transportującym energię cieplną. Nasi Autoryzowani Partnerzy posiadają wszelkie niezbędne kwalifikacje do sprzedaży oraz montażu pomp ciepła i gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług.

 

Instalatorzy w Twojej okolicy

Rat-Instal Ludwik Ratkowski

ul. Mickiewicza 20, 82-200 Malbork
tel: 508 128 276
e-mail: rat-instal@wp.pl