Menu Zamknij

Pompy ciepła Szczecinek

Pompy ciepła w Szczecinku

Oferta naszej firmy, z której korzystać mogą również mieszkańcy Szczecinka na Pomorzu Zachodnim, obejmuje najlepszej jakości pompy ciepła powietrzne i gruntowe. Montażem zajmują się nasi Autoryzowani Partnerzy, którzy działają na terenie całego kraju, również w powiecie szczecineckim. Ekolodzy wskazują na fakt, że minimalizowanie ryzyka tworzenia się smogu może znacząco polepszyć jakość powietrza. Na terenie Szczecinka powietrze warte jest jak najwyższego stopnia czystości, chociażby z uwagi na okoliczne kompleksy leśne, zbiorowiska naturalnej roślinności zielnej, kośne łąki czy zieleń miejską - środowisko naturalne to ogromny atut tych okolic. Niskoemisyjne pompy ciepła wpisują się w ducha ekologii tego miasta i stają się coraz częstszym wyborem właścicieli domów jednorodzinnych.

Pompa ciepła Szczecinek

Powietrzne i gruntowe pompy ciepła

Pompy ciepła typu grunt-woda i powietrze-woda są popularnymi urządzeniami grzewczymi montowanymi w domach osób, które wybierają niskoemisyjne systemy grzewcze. Będą dobrym wyborem zarówno w przypadku mieszkalnych budynków jednorodzinnych, jak i wielkopowierzchniowych budynków użyteczności publicznej. Powietrzne pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza przy pomocy jednostki zewnętrznej z wentylatorem i przekształcają je na energię grzewczą. Gruntowe pompy ciepła energię cieplną pobierają spod gruntu, a umożliwiają to specjalne kolektory, które umieszcza się pod ziemią. Każdy z typów urządzeń, o ile moc dopasowana jest do zapotrzebowania budynku na ciepło, stanowi doskonałą, efektywną alternatywę dla tradycyjnych kotłów.

Program Czyste Powietrze

Koszty zakupu i montażu pompy ciepła można nieco uszczuplić dzięki trwającemu programowi Czyste Powietrze. Adresowany jest on do wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcieliby wymienić wysokoemisyjne źródła ogrzewania na ekologiczne pompy ciepła. Składając odpowiedni wniosek, uzyskać można bezzwrotną dotację, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, w zależności od konkretnego poziomu dofinansowania. Z kolei ulga termomodernizacyjna umożliwia odpisanie od podatku kolejnej części kosztów. Natomiast do właścicieli nowych domów skierowany jest najnowszy program o nazwie Moje Ciepło.

Instalatorzy w Twojej okolicy

P. W. EKOTECH

ul. Białogardzka 14a,
78-314 Sławoborze
tel: 509 764 561
e-mail: biuro@cieploznatury.pl
cieploznatury.pl