Menu Zamknij

Pompy ciepła Szczecin

Pompy ciepła w Szczecinie

Szczecin to największe miasto województwa zachodniopomorskiego. Stał się regionalnym ośrodkiem gospodarczym, m.in. za sprawą nadgranicznego położenia, bliskości Morza Bałtyckiego oraz żeglownej Odry. W Szczecinie działają porty morskie i stocznie. Pod względem przyrodniczym zaś Szczecin graniczy z Parkiem Krajobrazowym Dolina Dolnej Odry i jest otoczony przez puszcze: Wkrzańską, Bukową i Goleniowską. Rozwój gospodarczy miasta oraz współistnienie zielonej przyrody wykształciło wśród mieszkańców chęć do ochrony środowiska przy wsparciu najlepszych technologii. Korzystają więc nierzadko z nowoczesnych pomp ciepła, które są niskoemisyjne, chronią powietrze oraz środowisko przed nadmiarem zanieczyszczeń.

Pompa ciepła Szczecin

Czyste powietrze z pompą ciepła

Pompy ciepła zyskały miano jednych z najbardziej ekologicznych urządzeń grzewczych. Są niskoemisyjne, a więc przyczyniają się do zmniejszenia obecnych w powietrzu zanieczyszczeń, których najwięcej gromadzi się w postaci smogu w miesiącach sezonu grzewczego. Ogrzewanie budynków za pomocą tradycyjnych, wysokoemisyjnych kotłów, szczególnie jeśli są już wiekowe i mało efektywne, to ryzyko ulatniania się wraz z dymem do atmosfery wielu ubocznych, szkodliwych związków. Pompy ciepła nie bazują na reakcji spalania, lecz wytwarzają ciepło dzięki produkcji energii cieplnej ze źródeł takich jak ciepło spod gruntu czy z powietrza. Brak spalin - brak zanieczyszczeń!

Koszt pompy ciepła

Pompa ciepła bywa kosztowną inwestycją, jednak istnieje kilka sposobów na to, aby rachunek okazał się finalnie znacząco niższy. Po pierwsze, trwa rządowy program pod nazwą Czyste Powietrze - wymieniając stare kotły na nowoczesne urządzenia niskoemisyjne, otrzymać można sporą dotację na ten cel. Po drugie, skorzystać można z ulgi termomodernizacyjnej, co pozwoli odpisać od podatku kolejną część kosztów. Po trzecie Program Moje Ciepło pomaga w tej inwestycji właścicielom nowych domów. Po czwarte zaś, samo korzystanie z pompy ciepła zwraca się po kilku latach, a to za sprawą niezależności od dostaw paliw - bardzo drogiego gazu, oleju opałowego czy węgla kamiennego.

Instalatorzy w Twojej okolicy

ABE - POMPY CIEPŁA Adam Błażejewicz

Kołbaskowo 1B,
72-001 Kołbaskowo
tel: 506 133 506
e-mail: abe_pompyciepla@op.pl