Menu Zamknij

Pompy ciepła Świętochłowice

Pompy ciepła w Świętochłowicach

Świętochłowice leżą nad rzeką Rawą na Górnym Śląsku. Do XIX wieku obszar ten był w sporej części zalesiony, później zaś następował coraz to intensywniejszy rozwój przemysłowy Świętochłowic. W rezultacie na terenie miasta działały huty żelaza, huty produkcyjne wyrobów stalowych, a po dziś dzień funkcjonują fabryki kosmetyków, opon czy silników. Rozwój przemysłu rzadko kiedy pozostaje bez wpływu na jakość powietrza, podobnie jest w Świętochłowicach. Z tego więc względu mieszkańcy starają się wdrażać ekologiczne rozwiązania w tych dziedzinach życia, na które mają wpływ. W dużej mierze to właśnie kryje się za sprawą coraz większego zainteresowania pompami ciepła.

Pompa ciepła Świętochłowice

Dlaczego pompy ciepła są ekologiczne?

Pompy ciepła stanowią bardzo dobrą jakościowo alternatywę dla ogrzewania tradycyjnymi kotłami węglowymi czy gazowymi. Ich przewaga jest jednak znacząca pod względem ekologii i ekonomii. Tradycyjne urządzenia grzewcze potrzebują do ogrzewania paliw generujących sporo substancji ubocznych, które kominem ulatniają się do atmosfery. Pompy ciepła nie korzystają z paliw, lecz z odnawialnych źródeł energii, z których pobierają ciepło i zamieniają je na energię grzewczą za pomocą reakcji termodynamicznych. Finalnie więc dom z pompą ciepła jest dobrze ogrzany i w przeciwieństwie do metod tradycyjnych ogrzewania, nie towarzyszy temu emisja szkodliwego dymu czy popiołu.

Chłodzenie i c.w.u. z pompą ciepła

Warto wiedzieć, że zapewnienie zimą optymalnej temperatury w budynku to tylko jedna z zalet płynących z instalacji pompy ciepła. Oprócz ogrzewania urządzenia te mogą również chłodzić wnętrza w miesiącach letnich. Takie chłodzenie aktywne lub pasywne to z pewnością dodatkowe korzyści, z których mieszkańcy domów czerpią z nieukrywaną chęcią. Ponadto pompa ciepła może produkować ciepłą wodę użytkową w sporych ilościach i po bardzo niskich kosztach. Wodę mieszkańcy mogą wykorzystać do wszelkich celów gospodarczych. Jedno urządzenie może zaoferować znacznie więcej możliwości, niż mało ekologiczny kocioł grzewczy.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl