Menu Zamknij

Pompy ciepła Świdnica

Pompy ciepła w Świdnicy

Ekologiczne rozwiązania w Świdnicy

Mieszkańcy Świdnicy coraz chętniej instalują pompy ciepła. Są to konsekwencje zwiększonej świadomości ekologicznej świdniczan, którzy starają się dbać o wysoko przez nich cenioną przyrodę. Wiele świdnickich zakładów produkcyjnych posiada specjalne filtry na ścieki, a instalacja pomp ciepłą to kolejny krok na drodze ku czystemu środowisku. Pompy ciepła to bowiem urządzenia bardzo ekologiczne. Ich praca nie generuje żadnych zanieczyszczeń. W przypadku tradycyjnego ogrzewania nieuniknione jest powstawanie dymu, popiołu, a nawet smoły. Pompy ciepła ogrzewają domy, pozostawiając najwyższą jakość powietrza. Wszystko dlatego, że produkcja ciepła nie pociąga za sobą reakcji spalania. Ciepło uzyskiwane jest z odnawialnych źródeł energii.

pompa ciepła Oleśnica

Pompa ciepła Świdnica

Powietrzne i gruntowe pompy ciepła

Nasze powietrzne i gruntowe pompy ciepła to jednostki grzewcze, które czerpią energię z powietrza (w przypadku pomp typu powietrze - woda) lub spod powierzchni gruntu (gruntowe pompy ciepła). Powietrzne pompy ciepła są z reguły tańsze i stosunkowo szybkie w montażu. Wyposażone są w jednostkę zewnętrzną z wentylatorem. Z kolei gruntowe pompy ciepła charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością. Każdy z tych typów pomp ciepła może występować w wersji o różnych mocach i innych parametrach, które potrafimy dopasować do wymagań konkretnego budynku i oczekiwań mieszkańców domu.

Dofinansowanie pomp ciepła

Świdniczanie chętnie korzystają z możliwości składania wniosków o dofinansowanie na pompy ciepła. Taką możliwość oferuje między innymi program Czyste Powietrze. Aktualne warunki udziału w Programie warto śledzić na stronach rządowych. Dotację taką można również łączyć z ulgą termomodernizacyjną. Ulga ta umożliwia odliczenie niektórych wydatków poniesionych za zakup i montaż pompy ciepła od podstawy obliczania podatku za dany rok. Ulgą termomodernizacyjną można również objąć ewentualne usługi doradcze - sporządzenie projektu, wykonanie obliczenia zapotrzebowania budynku na moc cieplną itp.

Instalatorzy w Twojej okolicy

TB system Tomasz Piksa

ul. Browarowa 1
58-400 Kamienna Góra
tel: 661 715 712
e-mail: biuro@tb-system.pl
tb-system.pl