Menu Zamknij

Pompy ciepła Sosnowiec

Pompy ciepła w Sosnowcu

Sosnowiec położony jest na Wyżynie Śląskiej, po wschodniej stronie Płaskowyżu Bytomsko-Katowickiego. Od początku istnienia tego miasta kładziono nacisk na rozwój przemysłowy, a szczególnie skupiano się na przemyśle ciężkim. Ze względu na uprzemysłowienie, mieszkańcy Sosnowca borykają się z ponadnormatywnym stężeniem pyłów zawieszonych oraz tlenków azotu. Problem z jakością powietrza odczuwalny jest jeszcze bardziej w sezonach grzewczych. Z tego właśnie względu sosnowiczanie poszukują alternatyw dla ogrzewania za pomocą pieców i kotłów tradycyjnych, na rzecz nowoczesnych, niskoemisyjnych źródeł ciepła. Należą do nich ekologiczne pompy ciepła, które mogą ogrzewać domy jednorodzinne, pomieszczenia gospodarcze czy budynki użyteczności publicznej.

Pompa ciepła Sosnowiec

Nowoczesne, ekologiczne ogrzewanie

Pompy ciepła zapewniają w zimowych miesiącach optymalną temperaturę wewnątrz budynku, a jednocześnie nie emitują żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Możliwe jest to dzięki pobieraniu energii cieplnej potrzebnej do ogrzewania z odnawialnych źródeł energii i przekształcaniu jej na energię grzewczą za pomocą przemian termodynamicznych. Cały proces przebiega bez reakcji spalania, nie generują więc dymu, popiołu ani żadnych szkodliwych związków. W przypadku gruntowej pompy ciepła energia pobierana jest z wnętrza ziemi, a umożliwiają to pionowe lub poziome wymienniki ciepła - specjalne kolektory podziemne, połączone z resztą instalacji. Z kolei powietrzne pompy ciepła pobierają energię z powietrza za pomocą zewnętrznej jednostki z wentylatorem.

Lepsza jakość powietrza z pompami ciepła

Sosnowiec przystąpił do międzynarodowej platformy NAZCA, której zadaniem jest gromadzenie podejmowanych działań proekologicznych realizowanych przez miasta czy też organizacje społeczne. Jednym z przykładów takich działań na rzecz klimatu może być, chociażby, rządowy program Czyste Powietrze, dzięki któremu coraz większa ilość mieszkańców może pozwolić sobie na kupno i montaż pompy ciepła. Program zakłada bowiem, że ci właściciele domów, którzy zechcą wymienić stare kotły na ekologiczne pompy ciepła, mogą złożyć wniosek o spore dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Warto śledzić warunki skorzystania z dotacji i zyskać bezzwrotne dofinansowanie, ciepły dom zimą i lepszą jakość powietrza.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Geoterm Michał Tumidajski

ul. Zygmunta Krasińskiego 1,
40-019 Katowice
tel: 608 858 442
e-mail: geoterm@geoterm.com.pl
geoterm.com.pl

AESTUS Sp. z o.o.

ul. W. Kilara 4C, 41-902 Bytom
tel: 530 600 590
e-mail: aestus@aestus.pl
aestus.pl

Ekogeoterm Wojciech Mazur

ul. Chrzanowska 69 A,
43-600 Jaworzno
tel: 502 591 335
e-mail: eko@ekogeoterm.pl
ekogeoterm.pl