Menu Zamknij

Pompy ciepła Sochaczew

Energia odnawialna Sochaczew

Pompy ciepła szwedzkiej firmy CTC to urządzenia grzewcze charakteryzujące się wysoką wydajnością. Można je nabyć u Autoryzowanych Partnerów firmy Nowatermia, która jest dystrybutorem marki CTC w Polsce. Dzięki temu na przykład w Sochaczewie i okolicach, łatwo o ofertę na pompę ciepła. Jest to malownicze miasteczko położone w województwie mazowieckim, w którym niestety jakość powietrza nie cieszy się dobrymi statystykami. Aby to zmienić, jak również zadbać o walory estetyczne Sochaczewa, warto stosować pompy ciepła w budynkach jednorodzinnych, jak i większych obiektach. Są one w pełni ekologiczne, co znaczy, że nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji. Wszystko za sprawą odnawialnych źródeł energii: wody, powietrza lub gruntu.

pompa ciepła Sochaczew

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła są ekologicznymi i innowacyjnymi urządzeniami grzewczymi. Wiele osób myśli, że mimo dużej ilości zalet, inwestycja ta się nie opłaca. Zwłaszcza, jeśli chodzi o gruntową pompę ciepła, która wymaga dodatkowo odwiertów. Nic bardziej mylnego! Dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła jest w stanie działać z wysoką efektywnością przez wiele lat. Oznacza to niskie rachunki za prąd, które mogą stać się jeszcze mniejsze dzięki opcjonalnemu połączeniu z instalacją fotowoltaiczną. Jeśli myślisz o montażu klimatyzacji w swoim domu - czeka Cię następna dobra wiadomość. Nie musisz tego robić! Pompy ciepła można wyposażyć w specjalny moduł chłodzenia, jednak istnieją modele, które mają go w standardzie.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Zmiana źródła ogrzewania na pompę ciepła może okazać się bardzo kosztowna. Na szczęście z pomocą przechodzi program Czyste Powietrze, dzięki któremu można uzyskać bezzwrotne dofinansowanie na takie działania. Również właściciele nowo budowanych domów mogą liczyć na wsparcie. W 2022 rusza dotacja Moje Ciepło, która pozwoli zmniejszyć wydatek związany z kupnem i montażem pompy ciepła. Dodatkowo, istnieje ulga termomodernizacyjna. Pozawala ona na odliczenie w rozliczeniu rocznym PIT zakupów i usług związanych z montażem tego urządzenia grzewczego. Wszystkie te możliwości dostępne są na terenie całego kraju - mieszkańcy Sochaczewa czy innych, mniejszych miasteczek i miejscowości, nie będą mieli problemu z organizacją niezbędnej dokumentacji.

Instalatorzy w Twojej okolicy

Studio Pomp Ciepła Aneta Oszczak

Mikołajew 18,
96-516 Szymanów
tel: 696 029 697
e-mail: wojciech@oszczak.pl
oszczak.pl