Menu Zamknij

Pompy ciepła Słupsk

Energooszczędne rozwiązania Słupsk

Nowatermia, jako wyłączny dystrybutor pomp ciepła marki CTC posiada sieć Autoryzowanych Partnerów w całym kraju - również w Słupsku. Miasto to położone jest u stóp Morza Bałtyckiego. W okolicach Słupska znajduje się wiele nadmorskich kurortów. Jest to też okolica bogata w jeziora i lasy - znajduje się tam zarówno Słowiński Park Narodowy jak i Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Między innymi dlatego teren ten zasługuje na poprawę jakości powietrza. Pomóc w tym mogą powietrzne i gruntowe pompy ciepła. Te ekologiczne urządzenia grzewcze pozyskują ciepło z powietrza lub gruntu. Nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery, ponieważ do ogrzania budynku nie jest potrzebny proces spalania, tak jak na przykład przy kotłach węglowych. Poza tym, pompy ciepła posiadają również funkcję chłodzenia. Dzięki temu zarówno mieszkańcy powiatu słupskiego, jak i przejeżdżający turyści będą mogli cieszyć się czystym powietrzem i komfortowym wypoczynkiem.

pompa ciepła Słupsk

Rodzaje pomp ciepła

W naszej ofercie znajdują się gruntowe i powietrzne pompy ciepła. Jednostki czerpiące energię z gruntu charakteryzują się tym, że do ich zamontowania potrzebne są odwierty. Dzięki zamkniętemu układowi instalacji, gruntowa pompa ciepła może bezawaryjnie pracować przez wiele lat. Powietrzne pompy ciepła zaś, charakteryzują się łatwym montażem. Mogą występować w wersji splitowej lub monoblokowej.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Dzięki dostępnym formom dofinansowań, mieszkańcy Słupska jak i całej Polski mają możliwość zakupu pompy ciepła znacznie taniej. Najważniejszym źródłem dotacji w kraju jest program Czyste Powietrze, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie dofinansowania na zakup i montaż ekologicznych urządzeń grzewczych. Dotacja ta łączy się również z ulgą termomodernizacyjną. Pozwala ona na odliczenie od podstawy obliczenia podatku takich rzeczy, jak kupno i montaż pompy ciepła lub elementów instalacji.

Instalatorzy w Twojej okolicy

INWESTMAT EKO

ul. Poznańska 10, 76-200 Słupsk
tel: 59 841 23 28 lub 601 644 387
e-mail: bok@inwestmat.pl
inwestmat.pl